• Ad

فروش گربه


فروش گربه های زیبای شما در بیا با ما

فروش انواع نژادهای مختلف گربه در سایت بیا با ما،  آگهی فروش گربه خود را به آسانی و سریع ثبت کنید و گربه های خود را به فروش برسانید.

 

فروش گربه

فروش گربه

خریداران محترم، اگر بدنبال خرید انواع گربه پرشین کلاسیک، پرشین سوپرفلت، هیمالین و سایر نژادهای گربه مانند شورت هیر، اسکاتیش فولد و غیره هستید،  در بیا با ما جستجو کنید.  برای تماس با صاحبان گربه ها با شماره های تماس موجود در هر آگهی تماس بگیرید. قوانین سایت را اینجا بخوانید.

فروش سگ

خرید گربه

اطلاعاتی راجع به گربه ها:

گربه های خانگی ، با نام علمی Felis silvestris catus، زیرگونه‌ای از گربه دشتی  Felis catus هستند.  گُربه ها اهلی و وحشی، از خانواده گربه‌سانان و حیواناتی گوشتخوارهستند. این بدین معنی است که طراحی بدن آنها برای خوردن گوشت صورت گرفته است بنابراین گربه ها طبیعتا شکارچی هستند.

گربه ها در نژادهای مختلف در سراسر دنیا پراکنده‌ اند. نسل تقریبا  تمامی  گربه‌های اهلی به  گربه دشتی آفریقایی می‌رسد که حدود ده هزار سال پیش در خاورمیانه در کنار انسانها زندگی می کرده اند. گربه‌ها در کنار این انسان‌ها می‌توانستند موش‌ها و جوندگان دیگری را شکار کنند که  ذخیره‌های غلات دهقانان را از بین می بردند.  همچنین آن گربه ها با زندگی کنار انسانها از گزند دشمنان طبیعی  خود مثل کفتارها و گربه‌های بزرگ‌تر در امان بودند.

گربه در مصر حیوانی مقدس به شمار می‌رفت و تصور می‌شد که گربه برای اولین  بار در مصر اهلی شده‌ باشد، اما پیدا شدن بقایای یک گربه در یک مقبره در قبرس نشان داد که گربه‌ها در مدیترانه شرقی یعنی مدتها پیش از آغاز تمدن در مصر  اهلی شده بودند  و از آن‌جا که نشانه‌ای از زندگی گربه‌های دشتی در طبیعت قبرس به دست نیامده تصور می‌شود که کشاورزان ساکن ترکیه گربه‌های اهلی را با خود به این جزیره آورده باشند.

گربه‌های اهلی حیوانات کوچکی به وزن بین ۲/۵ تا ۷ کیلوگرم هستند.  گربه‌هایی هم بوده‌اند که به علت پرخوری تا ۳۰ کیلوگرم وزن داشته‌اند. از طرف دیگر در برخی گونه‌های گربه‌های کوچک وزن گربه کمتر از ۱۰۹ گرم است.

گربه ها طبیعتا  شب زی هستند و دلیل آن هم احتمالا شکارچی بودن آنهاست. گربه‌ها از دندان‌های سازش یافته برای شکافتن گوشت‌ها برخوردارند. شکارچیان دیگر از جمله سگ سانان و  گرگ‌ها نیز دارای چنین سازوکاری هستند.  زبان گربه پرزهای ریزی دارد که از آنها برای نگه داشتن طعمه استفاده می‌کند. این برآمدگی‌ها مانند قلاب‌های ریزی هستند که به سمت عقب خوابیده‌اند و به این صورت اجازه نمی‌دهند گوشت از دهان گربه خارج شود.