• Ad not found

آرایش و کوتاه کردن موی سگ ها


آرایش و کوتاه کردن موی سگ ها

اگرچه سگ هایی که موی بلند و پرپشت و براق دارند بسیار زیبا به نظر می رسند اما باید بدانید که این سگ ها زیبایی شان را مدیون صاحبانشان هستند:

چرا که مراقبت روزانه دارند، هر روز برای برس کشیدن موی آنها وقت صرف می کنند ، از مکمل های تقویت مو بهره می برند و هر چند وقت موهایشان را اصلاح می کنند.

.

برای اصلاح موی سگها، البته وسایل مخصوصی وجود دارد که می توانید آنها را از پت شاپ ها تهیه کنید مثلا انواع برسها، شانه ها و قیچی های آرایشی. برخی از قیچی ها مخصوص کوتاه کردن موی حیوانات طراحی شده اند ولی از قیچی های معمولی هم می توان برای اینکار استفاده کرد ولی ممکن است با یکی دوبار استفاده کند شوند.

ست لوازم آرایشی سگ

.

اگر خودتان شخصا اقدام به کوتاه کردن موی سگتان می کنید، مخصوصا برای سگهای نا آرام، باید مراقب باشید تا پوست حیوان را نبرید و یا نوک قیچی به بدنش فرو نرود. ممکن است آسیب جدی به حیوان وارد کنید که علاوه بر وارد شدن درد زیاد به حیوان و خونریزی، زخم می تواند دچار عفونت شود. این زخمها گاهی آنقدر عمیق و جدی است که برای بهبود آنها لازم است حیوان را بیهوش کرده و زخم را  بخیه کنند. پیشنهاد ما بهره بردن از افراد با تجربه برای کوتاه کردن موی حیوانات است.

اصلاح موی سگ ها بصورت حرفه ای

غیر از قیچی، با ماشینهای اصلاح  مخصوص هم می توان آرایش و اصلاح موی حیوان را انجام داد. اندازه دندانه ها و قدرت این دستگاهها به اندازه ای است که به راحتی موی سگ ها را کوتاه می کند. توجه داشته باشید ماشین اصلاح انسان مناسب اینکار نیست چون  دستگاه گیر کرده و تیغ آن کند می شود و یا موهای او را می کند.

ماشین اصلاح حیوانات

این ماشین اصلاح را می توانید بصورت آنلاین از لینک زیر خرید کنید:

خرید ماشین اصلاح برای حیوانات

.

برای اصلاح موها، حیوان را روی میز بلند و مناسبی قرار دهید و هیچوقت حیوان را موقع آرایش بغل نگیرید اگر حیوان شما در حین آرایش بی قرار است، و یا شما تجربه کافی در این کار ندارید، آرایش و کوتاه کردن موها را به افراد با تجربه بسپارید. بعضی از کلینیک های دامپزشکی، این کار را انجام می دهند. آنها در مورد سگهای ناآرام که در هنگام آرایش موها بی قراری کرده و مانع از انجام کار می شوند ممکن است از داروهای آرامبخش، استفاده کنند. اینطور حیوان در آرامش کامل و بدون حرکت می ماند تا کارش انجام شود. استفاده از این داروها باید زیر نظر دکتر دامپزشک باشد تا آسیبی به حیوان وارد نشود.

.

بیشتر بدانید:

نکاتی در مورد نگه داشتن سگ در آپارتمان
معمولترین اسامی سگها
انتخاب وسیله مناسب جهت جویدن برای سگ ها
چطور بفهمم سگم مریضه؟

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,660 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad