• Ad not found

آموزش به سگها: نگرفتن غذا از دست اشخاص دیگر


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
آموزش به سگها: نگرفتن غذا از دست اشخاص دیگر

مخصوصا ً اگر سگتان يك سگ محافظ و نگهبان حتما ً بايد ياد بگيرد كه فقط از دست صاحب خود غذا بگيرد

.

 مخصوصا  اگر سگتان یک سگ  نگهبان است این آموزش بسیار مفید واقع می شود. زیرا در اکثر مواقع ، اشخاصی که قصد دزدی یا سوءقصد به جان شخصی را دارند ، برای اینکه بتوانند  سگ نگهبان را از سر راه خود بردارند خیلی راحت با یک تکه گوشت مسموم ، به هدف خود نائل می‌شوند .

.

بنابراین سگ حتما  باید یاد بگیرد که فقط از دست صاحب خود غذا بگیرد و در مرحله بعدی حتی نباید غذای متفرقه از روی زمین بخورد. با توجه به اینکه سگها طمع و ولع اجتناب ناپذیری برای خوردن غذا دارند و بندرت از خوردن غذا و طعمه سر باز می‌زنند ، تعلیم این درس کار بسیار مشکل و پر زحمیت خواهد بود .

غذا دادن به سگ

.

اگر از همان تولگی سگ را عادت دهید که از ظرف مخصوص و محل معین و از دست خودتان غذا بگیرد ، تعلیم این درس آسانتر خواهد شد . اساس تعلیم این درس ، این است که شما باید یک پیامد ناخوشایند و تا حدی آزار دهنده را متعاقب گرفتن طعمه از اشخاص دیگر ، برای سگتان فراهم کنید . این پیامد ناخوشایند می‌تواند بدمزه کردن غذا (از مواد مسموم‌کننده و زیان‌آور استفاده نکنید)، ترساندن سگ با آب و … صورت بگیرد . برای نیل به هدف از یکی از دوستان یا آشنایانتان درخواست کنید که یک تکه گوشت  آغشته به فلفل تند را به حیوان بدهد . تکه گوشتی را انتخاب کنید که سگ برای بلعیدن آن مجبور به جویدنش باشد .

غذا دادن با دست به سگ

حیوان به محض جویدن تکه گوشت احساس ناخوشایندی که همان سوختن زبان و دهانش است تجربه خواهد کرد . سپس خودتان تکه گوشت دیگری شبیه همان و این بار بدون اینکه آن را به فلفل آغشته کنید به سگ خود بدهید . حیوان با مقایسه دو حالت ، بتدریج یاد خواهد گرفت که گرفتن طعمه از دست دیگران چقدر ناخوشایند و نامطبوع است و برعکس غذا خوردن از دست صاحب خود تا چه حد می‌تواند لذت‌بخش باشد .

غذا دادن به سگ ها

.

روش دیگر این است که از دوست خود بخواهید در حین دادن تکه گوشت ( این بار به آن فلفل نزنید) بوسیله پاشیدن آب به صورت سگ (با استفاده از یک سرنگ) حیوان را بترساند . این عمل برای سگ یک احساس ناخوشایند و نامطبوعی ایجاد خواهد کرد . و سپس بدنبال آن خودتان همان تکه گوشت را بدون اعمال ترس و همراه با تشویق به سگتان بدهید .

آموزش غذا دادن به سگ

.

کاری که شما می توانید در این رابطه انجام دهید این است که کنترل ظرف غذای سگ را در اختیار داشته باشید. مثلا در زمان غذا، شما می توانید سگ را صدا بزنید و روی صندلی بنشینید و ظرف غذا را روی پای خود قرار دهید و زمانی که سگ نزد شما آمد به او فرمان بشین داده و غذا را به عنوان پاداش کار در اختیارش قرار دهید.

غذا دادن با دست

.

پس سگ را برای خوردن هر تکه از غذا وادار به انجام کاری کنید و زمانی که غذا را در اختیارش قرار دادید با لحنی مهربان او را تشویق کنید. اگر مشاهده کردید که سگ لجباز شما ترجیح میدهد که غذا نخورد، تا فرمان شما را انجام دهد، به این باور برسید که احتمالا گرسنه نیست و در برابرش تسلیم نشوید.

.

مطالب مرتبط:

آموزش نگرفتن غذا از دست اشخاص دیگر

آموزشهای اولیه: بیا  ، با من بیا ، بخواب ، بمان ، بنشین

تربیت سگ مهاجم

تعداد بازدید از این صفحه : 2,831 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3