• Ad not found

آموزش به سگ‌ها : مرحله دوم : بنشین


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
آموزش به سگ‌ها : مرحله دوم : بنشین

سگ به محض شنيدن كلمه بنشين بدون كمك و بدون اعمال نيرو از سوي شما ، در جايش خواهد نشست.

.

از بین آموزشهای اولیه، این درس خیلی ساده است و تعلیم آن نیز راحت است .  کلا  تمام آموزشها در حالیست که زنجیر یا تسمه سگ  در دست  شما است و سگ کنار شما قرار دارد . زنجیر یا تسمه باید کاملا  در کنترل  شما  باشد تا در موقع  لزوم با کشیدن  آن ، حیوان را از کار نادرست باز دارید . بهتر است از قلاده های آموزشی استفاده کنید.

قلاده تربیت و آموزش

با دست چپ خود به آرامی کپل حیوان را به سمت پایین فشار داده و در همان حال کلمه ” بنشین”  را   کاملا واضح و بلند ادا کنید . به محض  اینکه حیوان  نشست ، وی را برای مدت   ۱۵ ثانیه  در  همان  حالت  نگه دارید و  او را  تشویق کنید .  تشویق میتواند بصورت نوازش کردن سر و کله حیوان و یا داده یک تکه بیسکوییت باشد. گفتن کلمه بنشین میتواند با کلمات دلخواه دیگر حتی کلمات زبانهای دیگر ” مثل sit down  ”  تعویض شود ولی دقت کنید که سگ فقط  لحن و صوت را درک میکند و نه املای کلمه را. پس فقط آواها مهم هستند و همیشه باید با یک لحن ادا شوند.

تشویقی سگ

در ادامه (البته ممکن است در چند روز آینده باشد ) ، تعلیم این درس را بدون کمک قلاده انجام دهید . صبر و حوصله خود را از دست ندهید . هیچ موقع از ناسزا گفتن، زدن و خشونت استفاده نکنید . بعد از تمرینهای مکرر که با حوصله و بردباری و نوازش شما صورت خواهد گرفت ، مشاهده خواهید کرد که سگ به محض شنیدن کلمه بنشین بدون کمک و بدون اعمال نیرو  از سوی شما ، در جایش خواهد نشست. این درس باید مانند تمام دروس دیگر روزانه تکرار شود.

تربیت سگ آموزش عمومی

مطالب مرتبط:

آموزش نگرفتن غذا از دست اشخاص دیگر

آموزشهای اولیه: بیا  ، با من بیا ، بخواب ، بمان

تربیت سگ مهاجم

تعداد بازدید از این صفحه : 1,062 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3