• Ad3

آواز قناری


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
آواز قناری

انسان به کمک تارهای صوتی خود قادر به ايجاد صدا است . دستگاه صوتی پرندگان را سیرینکس می نامند كه شباهتي به حنجره و تارهاي صوتي انسان ندارد. صدا در اثر نوسان صفحات ارتعاشی سیرینکس در پرندگان ايجاد مي شود . صرف نظر از برخی استثنا ها ، فقط قناري هاي نر قادر به آواز خواندن هستند (اما پرنده ماده در برخی اوقات در اوج مستی آواز مستی سر می دهد اما این آواز به رسائی و بلندی و طولانی بودن آواز پرنده نر نمی باشد ) .

تن اصلی و آواز  هر قناری  در ذات حیوان بوده،  اما جزئیات آن متغیر و متنوع است . لذا قناری قادر است با تعلیم کافی هر آوازی  بخواند . برای این منظور جوجه های قناری را در هفته ها و ماههای اول در جوار پرندگان دیگر قرار می دهند . اما تن صدای قناری بر جای خود باقی خواهد ماند . که کارشناسان به خوبی قادر به تفکیک صدای آنها هستند .
آواز اصلی قناری متشکل از قلطان خاصی همراه با صوت مخصوص است که با صداکردن مخلوط می شود . از ابتدای پرورش قناری خانگی در جنوب اسپانیا  تاکنون تنها طولانی ترساختن آواز مد نظر قرار گرفته و اصلاح و حذفی در آن صورت نپذیرفته است .

صدای زیبای قناری باعث اسارتش شد .  در اروپا  یک نوع ردیف آواز را می پسندند که به نام رولر معروف شده و در آلمان بیشتر علاقه مند دارد . جوجه های قناری هایی که در عرض چند روز بتوانند آواز قناری های دیگر را فرا گیرند برای تعلیم دادن مفید می باشد .این جوجه ها را می بایست از پدر و مادری انتخاب کرد که  چند بار در عرض یک سال تولید مثل کرده باشند.

در آن محلی که این جوجه ها بزرگ می شوند هیچ پرنده دیگری وجود نداشته باشد . اگر یک جفت قناری نر و ماده در یک منزل باشد در موقع جوجه کشی قناری نر از آواز می افتد و موقعی که جوجه ها ۱۰ روزه شدند  باید قناری نر از آنها جدا شود

بعد از آن  برای جوجه ها نوار بگذارید و پس از ۲ ماه با دقت به صدای جوجه ها گوش بدهید و هر وقت یکی از جوجه ها مقداری از نت  مورد علاقه شما را تقلید میکند همان جوجه را انتخاب نمایید . دقت کنید که جوجه ها هر صدایی را که به آواز قناری شبیه باشد تقلید میکنند (مثل صدای لولایدر یا سوت زدن و یا صدای گنجشک) که از این ها باید پرهیز کنید 

برچسب:  پرنده زینتی خانگی،آواز قناری,نکات خرید قرقاولواز شناسی قناری
منبع: قم قناری

تعداد بازدید از این صفحه : 1,374 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3