• Ad not found

استحمام طوطی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
استحمام طوطی

چند توصیه برای کسانیکه طوطی خودشان را حمام میکنند.

.
طوطی ها در طبیعت خودشان حمام می کنند پس شما سعی کنید حتی الامکان به شیوه طبیعی آنها را حمام کنید و از شستن آنها به زور خودداری کنید.
به هیچ عنوان سر طوطی را زیر آب نبرید و یا زیر آب نگیرید چون آب داخل گوش و مجرای تنفسی طوطی می شود و امکان بیماری تنفسی را بالا می برد.

روش شستن طوطی ها

.

طوطی های کوچک  جثه مثل لاو برد ( برزیلی – فیشر )  و ککاتیل ( عروس هلندی ) را زیاد حمام نبرید چون بعلت کوچک بودن نسبت به سایر طوطی ها ضعیف تر هستند .

حمام کردن لاوبرد

.

اگر طوطی شما اینقدر اهلی است که می توانید در دستتان بگیرید حتما بعد از استحمام دورش یک حوله بپیچید تا سریعتر خشک بشه. اگر هم اجازه نداد سعی کنید حتی الامکان تا خشک شدن طوطی اون رو از محیط حمام خارج نکنید و در معرض هوای سرد قرار نگیره.

.

برای شستن طوطی لازم نیست چیزی  به بال طوطی بکشید چون ممکن است بافت پرهای طوطی خراب بشه. حتما برای خشک شدن از سشوار استفاده کنید ولی باد سشوار زیاد شدید نباشه و توی صورت طوطی هم نگیرید.

شستشوی طوطی در خانه

.

آب رو خیلی گرم و سرد نکنید، بهترین دما برای آب ، کمی گرمتر از دمای بدن انسان است.

.

یک افشانه استفاده کنید و شامپو رو داخلش رقیق کنید و پس از اینکه کاملا خیسش کردید کل بدنش رو با شامپوی رقیق شده افشانه کنید و بعد با آب شستشو دهید. این کار رو دو بار انجام بدید.

 

.

در فصل گرما هفته ای  یک بار طوطی رو میتونید به حمام ببرید ولی در فصل سرما ماهی یکبار ببرید و حتما تا خشک شدن پرنده اون رو یک جای گرم بگذارید.

.

مطالب دیگر:

 

تعداد بازدید از این صفحه : 1,282 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3