• Ad not found

روش استحمام سگ ها


روش استحمام  سگ ها

پوست سگ ها چربی کمی ترشح میکند بنابراین شامپوهای معمولی ما باعث خشکی بیش از حد پوست آنها و در بعضی موارد خارش و پوسته پوسته شدن می شود.

خیلی بهتر است از شامپوی مخصوص سگ استفاده کنید.

.

نکته دیگر اینست که برای آن که آب وارد گوش های سگ نشود می توانید پنبه یا گاز استریل را آغشته به پمادهایی نظیر ویتامین  A+D و یا پارافین  کرده و در داخل مجرای گوش کنید .

قبل از شستشو بهتر است حیوان را برس بزنید تا هم گره ها باز شوند و هم موهای مرده جمع آوری شوند.

شامپو خارجی گربه سگ

.

بسته به جثه حیوان، یک تشت بزرگ  و یا  وان حمام را پر از آب کنید. اگر از شامپوی ضد انگل استفاده می کنید حتما از قسمت سر شروع کنید و حلقه ای از شامپو دور گردن حیوان بریزید و به سمت دم شستشو بدهید.

استحمام سگها

.

ابتدا سر را بشویید تا آلودگی ها رفع گردد کمی از شامپو را  پشت حیوان ریخته و شروع به مالش نمائید. اگر مقدار شامپو زیاد باشد بعدا در شستن آن مشکل پیش می آید. شامپو را یکجا نریزید، در کل بدن با ماساژ پخش کنید و در لابلای موها با دست بمالید تا توده های به هم پیچیده تشکیل نشود.

.

می توانید از این لینک بعضی از شامپوهای موجود در بازار را ببینید و بصورت اینترنتی بخرید.

<< خرید شامپو>>

.

پس از اطمینان از آغشته شدن همه قسمت ها به شامپو حیوان را داخل آب برده و یا دوش را روی بدن او بگیرید و تمام قسمت های بدن او را با آب شسته و در صورت لزوم تا تمیز شدن مناسب تکرار نمود.

.

حمام کردن سگها

.

اگر آب خیلی سرد باشد حیوان ممکن است تقلا کند و سعی کند فرار کند. دمای آب برای سگها بهتر است کمی از دمای آبی که خود ما برای دوش گرفتن استفاده می کنیم گرمتر باشد. چون دمای بدن سگها مقداری از دوای بدن ما بیشتر است.

در هنگام شستشو معمولا حیوان خودش را تکان نمی دهد ولی به محض اینکه او را رها کنید شروع به تکان دادن خود می کند و آب زیادی به اطراف می پاشد برای جلوگیری از شدت پخش آب بهتر است حوله ای دور حیوان پیچیده و آن را از وان خارج کنید و پس از آبگیری با حوله آن را با سشوار خشک نمایید.

هیچگاه نباید سعی کرد با حوله سگ را ماساژ داد چون این کار باعث می شود موها گره بخورند و حالت نمدی به خود بگیرند.

منبع: گود پت دات آی آر.

.

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 726 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3