• Ad not found

اشتباهاتی که در تربیت سگ ها می کنید


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
اشتباهاتی که در تربیت سگ ها می کنید

به روز شده در <11 فروردین 1397>

اشتباهاتی که ممکن است در مورد سگ مرتکب شوید.

نگهداری از سگ مسئولیتهای زیادی دارد و فرد نباید آن را کم اهمیت تلقی کند. دوست باهوش ما نیاز به رفتار منصفانه و با محبت دارد تا رابطه ای براساس اعتماد و احترام متقابل شکل گیرد.

قابلیت پذیرش سگ ها خیلی بالاست و بنابراین بسیار تأثیر پذیر هستند. به همین دلیل به محض ورود به خانه باید با آنها درست رفتار شود.

.

اما بعضی اشتباهات مشخص توسط صاحب سگ انجام می شود بدون اینکه خود فرد متوجه باشد. در زیر فهرستی از آن ارائه می شود.

.

زمان بندی اشتباه

سگ ها خیلی سریع پیام های شما را می گیرند. جایزه دادن در زمان اشتباه، پیام اشتباهی را به او مخابره می کند و می تواند باعث رفتارهای ناخواسته شود.

اگر زمانی که سگ رفتار ناخواسته و ناخوشایندی دارد به او محبت کنید، رفتار اشتباه او تصحیحی نشده بلکه تقویت می شود. این را هم باید درنظر داشت که وقتی سگ رفتار خوبی نشان می دهد فوراً به او جایزه بدهید تا بتواند تشخیص دهد شما از چه چیز خوشحال می شوید.

جایزه دادن به سگ

.

اجازه ندهید سگ رئیس شما باشد.

سگ باید بداند که در خانه، رئیس کیست، داشتن جایگاهش باعث می شود که شادتر و متعادل تر باشد. بهترین راه برای فهماندن برتری خود به او این است که او را با قلاده برای گردش بیرون ببرید و او را طوری هدایت کنید که کنار شما راه برود، نه جلو یا پشت سر شما.

زمانی که سگ یاد بگیرد کنار شما راه برود بقیه چیزها هم در جای خود قرار خواهد داشت و او به عنوان رئیس به شما احترام می گذارد. ممکن است تغییر رفتارش شما را متعجب کند چون حالا می داند شما فرمانروا هستید نه او.

مسلط بودن بر سگ آلفا

.

.

دادن غذای خودتان به سگ نشانه ی محبت نیست:

خیلی راحت ممکن است در این دام بیفتید که از سر میز به او غذا بدهید خصوصاً زمانی که آنطور دوست داشتنی به شما نگاه می کند. اغلب افراد این کار را انجام می دهند و این باعث می شود که هر وقت شما غذا روی میز می گذارید او مثل گداها رفتار کرده و حتی ناله کند یا زوزه بکشد.

در حقیقت اغلب غذاهای انسانی برای سگ ها بد است چون هضم آنها برای سگ مشکل است. بعضی از خوراکی های انسانی برای آنها سمی هستند پس بهتر است اصلاً غذای خودتان را به آنها ندهید.

غذا دادن به سگ

.

.

اجازه ندهید سگ زیاد پایین و بالا بپرد:

این فقط در مورد پریدن روی افراد نیست. هنگامی که او را برای اولین بار به خانه می آورید نگذارید دائم روی مبلمان بپرد. این برای سلامت آنها خوب نیست. بالا و پایین دویدن از پله ها باعث صدمه به استخوان ها و مفاصل می شود خصوصاً زمانی که پیرتر می شوند.

بهتر است اجازه ندهید توله جوان مثل یک آکروبات رفتار کند. با این کار به سلامت مفاصل و استخوانهایش کمک کرده و شانس بروز آرتریت را کاهش می دهید.

بالا رفتن سگ از سر و کول صاحب

.

قلاده مناسب:

یک نوع قلاده برای همه  سگ ها مناسب نیست. بعضی از آنها هنگام بیرون رفتن باید قلاده ای داشته باشند که اثر مهاری بیشتری داشته باشد. از جمله نژاد پاگ  Pug.

.

این بدان معنا نیست که سایر اوقات نباید قلاده داشته باشد. شما می توانید روی قلاده مشخصات او را الصاق کنید. این کار برای زمانی که گم می شوند خیلی اهمیت دارد.

.

مرتب کردن ناخنها نباید فراموش شود:

باید همیشه مراقب ناخنها باشید چون اگر زیاد بلند شوند هنگام راه رفتن باعث ناراحتی و درد می شوند. مرتب کردن ناخنها باید هر چه زودتر شروع شود چون وقتی سگ بزرگتر شود در مقابل آن اعتراض خواهد کرد و چون در آن زمان سگ قوی تر است این کار سخت تر خواهد بود.

اگر خودتان نمی توانید این کار را انجام دهید می توانید از افراد حرفه ای در دامپزشکی بخواهید این کار را انجام دهند.

طرز گرفتن ناخن سگ

.

آموزش قفس ضروری است:

این آموزش را برای توله های جوان باید شروع کرد ولی باید سایز قفس یا جعبه برای آنها مناسب باشد. اگر خیلی بزرگ باشد ممکن است حیوان در آن احساس ناامنی کند و اگر کوچک باشد باعث استرس شدید و حتی ایجاد تروما در حیوان می شود. این ممکن است باعث ناراحتی خیلی زیادی برای حیوان شود و هنگامی که برای مسافرت می خواهید او را در قفس بگذارید برایش خیلی مشکل است.

اندازه قفس باید طوری باشد که سگ به راحتی در آن بایستد و به اطراف بچرخد. اگر قفس این خصوصیات را ندارد باید آن را عوض کنید.

.

مالیدن پوزه سگ در مدفوعش:

انجام این کار هنگامی که سگ در جای نامناسبی در خانه کثیف کرده است مربوط به یک داستان قدیمی است و هرگز نباید انجام شود. شما می توانید ترس او را برطرف کنید. آنها هم وقتی این اتفاق می افتد خوشحال نیستند.

تنبیه سگ برای مدفوع

مالیدن پوزه حیوان در کثافت باعث ایجاد ترس در او شده و پیام اشتباهی را به او می دهد. اگر دیدید حیوان در خانه کثیف کرده است بهترین کار این است که به او اجازه بدهید برود بیرون یا خودتان او را برای گردش بیرون ببرید و بعد با آرامش محل را تمیز کنید. در نتیجه بطور دوستانه می توانید جلوی تکرار این مشکل را بگیرید.

 منبع:  pets4homes

.

  • برای ما با نام خودتان مقاله بنویسید: اینجا

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,309 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3