• Ad3

انتخاب قناری برای خرید


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
انتخاب قناری برای خرید

افرادی که در نگهداری قناری تازه کار هستند و تصمیم به خرید و نگهداری قناری گرفته اند باید در موقع خرید دقت کنند تا توسط افراد سود جو مورد سوء استفاده قرار نگیرند.

بسیار دیده شده که پرنده فروشان، پرنده بیمار یا پیر را به افراد مبتدی می فروشند و یا حتی قناری های کم ارزش تر از قیمت واقعی و یا با جنسیت اشتباه را فروخته اند و فرد خریدار، پرنده را با تمام شوق و ذوق به منزل برده و بعدا این موضوع را دریافته و راه به جایی نبرده است.

همیشه قبل از خرید قناری مثل خرید هر پت دیگری، به چند نکته دقت کنید:

ابتدا از خود بپرسید که آیا این علاقه شما گذرا و از روی احساسات نیست؟  آیا شما واقعا توانایی نگهداری از یک پرنده حساس مانند قناری را در منزل  دارید؟  آیا اگر مبتدی هستید وقت کافی برای مطالعه در مورد این پرنده را اختصاص می دهید؟

قبل از خرید و به خانه آوردن قناری، توصیه می کنیم حتما و حتی شده کمی در مورد نگهداری، تغذیه و سایر احتیاجات پرنده مطالعه کنید.

.

بعد از اینکه تصمیمتان را گرفتید، اولین پرسش اینست که چه میزان می خواهید هزینه کنید؟ قناری ها قیمت های متفاوتی دارند. از ۵۰ هزار تومان  در نوع معمولی و رسمی تا چندین میلیون تومان.

تبعا اگر شما تازه کار هستید، نباید پرنده گرانی را بخرید. بهترین انتخاب برای شما، خرید یک قناری نر با قیمت  ۱۰۰ تا  ۲۵۰ هزار تومان است. با خرید قناری در این حد هم، شما میتوانید تجربه لازم در نگهداری قناری را پیدا کنید و اگر مایل بودید بعدها با کسب تجربه بیشتر در نگهداری و پرورش آن  می توانید  نژادهای بهتر را خرید کرده و اقدام به تکثیر کنید.

.

 

برای انتخاب قناری می توانید به  پرنده فروشی های  اطراف محل سکونت خود مراجعه کنید و یا  ساعاتی را وقت بگذارید و به تمامی مراکز فروش سرکشی کنید و به خوبی همه قناری ها را نگاه کنید و هر کدام را که  برایتان جذاب تر بود  با احتساب هزینه های جانبی نگهداری پرنده  اقدام به خرید کنید.

.

.

انتخاب رنگ در قناری به سلیقه شما بستگی دارد. قناری دارای طیف رنگی زیاد است که غالبا قناری را با رنگ زرد طلایی میشناسند ولی  میتوان به رنگهای سبز، زیتونی،  زرد و سبز، سفید مهر، سفید لکه دار، قرمز، پرتغالی، نارنجی
یکدست، لیمویی، سینه سرخ، بلوطی، مایل به آبی هم اشاره کرد.

.

بی شک وقتی شما همه قناری ها را در قفس می بینید از بین آنها ابتدا چند عدد از آنها توجه شما را جلب خواهد کرد . این امر نشان دهنده  این است که خودتان اولین قدم را برای انتخاب طی نموده اید یعنی  قطعا یک قناری با  پر و دم صاف  و به اصطلاح تخت ،  دم کشیده و  زیبا  نظر شمارا جلب کرده است.  پس باید گفت یک قناری خوب انتخاب کرده اید. قناری سالم  هیچگونه علائمی از پوف کردن و یا ژولیده بودن ندارد. به بهانه های فروشنده مبنی بر اینکه قناری تولک است و یا آب رویش ریخته و غیره توجهی نکنید.

.

به ایستادن قناری بر روی چوب کاملا توجه کنید که باید کاملا سرحال ایستاده باشد. پاهای قناری باید سالم و  بسیار ظریف و صاف بوده و دارای رنگ شفاف مایل به کرم یا نخودی باشد .  پولک ها و فلس های پای قناری باید همگی صاف و خوابیده روی هم باشد و به اصطلاح شقاقی نباشد یعنی فلسهای پا مثل تیغه  اره برجسته و  زبر نباشد  که این خود یک بیماری محسوب میگردد.

.

فضله قناری نباید شل و آبکی باشد . همچنین اطراف مقعد و دم قناری می بایست تمیز بوده و آثاری از فضله روی آن نباشد. زیر دم  قناری را فوت کنید که به راحتی بتوانید این نکته را بررسی کنید. رنگ فضله ارتباط مستقیم با تغذیه  قناری دارد و از روی آن نمی شود قضاوت کرد.

هنگامی که به قناری نزدیک می شوید نباید با اضطراب و ترس سر خود را به چپ و راست بچرخاند زیرا پرنده ای که در بینائی ضعیف است و یا دارای کوری در دید است برای تعیین فاصله  اجسام، سر خود را به طرفین تکان می دهد . امکان این نیز هست که یکی از چشم های قناری کور باشد و در ابتدا شما را نبیند ولی با برگرداندن سر و دیدن شما از فاصله  نزدیک یکدفعه بترسد و به پریدن متناوب درقفس اقدام کند.

.

پرنده بیمار، هنگام نفس کشیدن با سختی بسیار عمل دم و بازدم را انجام می دهد. به  زیر سینه پرنده خیره شوید در صورت تپیدن و دل دل زدن های تند از خرید منصرف گردید.

.

حالا که قناری مورد نظرتان را انتخاب کردید  از فروشنده بخواهید  قناری را برای چند لحظه در یک قفس تنها در معرض دید شما جهت بررسی بهتر بگذارد.  انگشتان پای قناری را به خوبی برسی کنید که دارای معلولیت نباشد یا هرگونه قطع عضو و نقصی نباشد . هرگونه نقصی درانگشتان پا و ناخن های  قناری عیب بزرگی محسوب میگردد. وجود هرگونه جوش یا برآمدگی برجسته در کف پای قناری یک بیماری محسوب میشود .

.

.

نوک قناری باید سفید و شفاف باشد اگر لکه تیره ای در آن  دیدید بی شک آن قناری هنوز جوجه است و تا بلوغ کامل فاصله چند ماهه یا چند هفته ای دارد.  این نکته از این جهت اهمیت دارد که جوجه قناری قیمت پایین تری دارد و اگر شما مایل به خرید یک قناری دهن دار و آواز خوان هستید،  چند ماه زمان را برای به ثمر رسیدن آن  دارید. البته  مزیت خریدن جوجه قناری اینست که  هرگونه که خودتان بخواهید  قابل پرورش است.

جوجه قناری به علت شور جوانی که دارد میتواند به سرعت از روی نوار آموزش، خواندن را با همان سبک خاص یاد
بگیرد.

.

متاسفانه منبع این مقاله را پیدا نکردیم.

.

فروش سگفروش گربه

تعداد بازدید از این صفحه : 2,825 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3