• Ad3

اندام مصنوعی در حیوانات


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
اندام مصنوعی در حیوانات

به روز رسانی در <9فروردین1397>

در واقع حیوانات هم در طبیعت بی رحم ، مانند ما انسانها در حوادث مختلف صدمه دیده و ممکن است دچار نقص عضو شوند و اگر کمکی به آنها نشود به احتمال زیاد زندگی شان به مخاطره می افتد.

.

شاید با دیدن عکس های زیر از بهایی که به زندگی حیوانات داده می شود تعجب کنید و ممکن است فکر کنید که در جایی که خیلی از انسانها به این امکانات دسترسی ندارند صرف این هزینه ها برای حیوانات غیر ضروری باشد ولی فکر کنید که این حیوانات برای خیلی ها نه فقط یکی از آفریده های خداوند بلکه یکی از اعضای خانواده شان محسوب می شوند.

.

کافیست برای مدتی با حیوان خانگی تان زندگی کنید تا ببینید وجودشان چه اهمیتی برایتان پیدا خواهد کرد و چه وابستگی عاطفی به آنها به وجود خواهد آمد، خواه پرنده ای مانند مرغ عشق داشته باشید و یا حیواناتی مانند گربه و سگ. به نوعی منشا این حس وابستگی را می توان از عشق بدون چشمداشتی که این حیوانات به ما می ورزند دانست و یا فداکاری هایی که برای صاحبانشان انجام می دهند.

.

حال فکر کنید پس از سال ها زندگی در کنار این حیوانات دوست داشتنی، بر اثر اتفاقی یکی از اعضای بدنشان را از دست می دهند و یا به مریضی مبتلا می شوند که نیاز به عمل داشته باشند, چه عکس العملی نشان خواهید داد؟ مطمئنا هرکاری که از دستتان ساخته باشد انجام می دهید تا دوباره آنها را در کنار خودتان داشته باشید.

آن چه که بین انسان و حیوانات می تواند در چنین مواقعی قابل لمس و ستودنی باشد ، کمک های انسانهای با شرفی است که برای رفع مشکل حیوانات، با طراحی و ساخت پروتز های مختلف توان از دست رفته  حیوان آسیب دیده را به وی بر می گردانند.

امروزه تعداد اندکی از سازمان های حمایت کننده حیوانات هستند که با مشاهده چنین مواردی با ساخت اعضای مصنوعی – پروتز – انقلابی را برای حمایت از حیوانات معلول بوجود آورده اند که همواره مورد توجه و ستایش دوست داران حیات وحش قرار گرفته اند.

.

مارتین کافمن که در موسسه ساخت اعضای مصنوعی برای حیوانات کار می کند به تازگی این سگ ولگرد که برایش اسم برفی را انتخاب کرده و یکی از پاهایش را از دست داده را پیدا کرده و سعی می کند عضوی مصنوعی برای او درست کند.

ساخت اعضا مصنوعی برای حیوانات

.

این سگ بولداگ فرانسوی در زمان تولد با نقصی در پاهایش به دنیا آمد و دامپزشکان برای او وسیله ای مصنوعی ساخته اند که با کمک آن راه می رود.

ساختن پای مصنوعی برای سگ

.

یک گربه  ۸ ماهه در چین که پاهایش را بر اثر سقوط از ساختمان از دست داده بود حالا می تواند با دو چرخ راه برود.

گربه با پای مصنوعی

.

سی سی گربه  ۷ ساله که در یک تصادف معلول شده  ولی هنوز هم به کمک دامپزشکان قادر به راه رفتن است.

دست و پای مصنوعی برای گربه

.

سیوچسیا نام این ژرمن شپرد  ۴ماهه است که بر اثر تصادف ۲ تا از پاهایش را از دست داده ولی حالا با کمک ویلچر می تواند گربه ها را دنبال کند.

اندام مصنوعی برای سگ

.

این اسب هندی ماچو نام دارد و دامپزشکان مجبور شدند به دلیل شدت جراحات وارد شده یکی از پاهایش را قطع کنند و یک پای مصنوعی برایش بسازند.

پای مصنوعی برای اسب

.

این سگ هاپا نام دارد و چهار سال سن دارد. او در زمان تولدش به صورت ناقص و بدون دست به دنیا آمد.  او حالا از داشتن این وسیله جدید خیلی خوشحال به نظر می رسد.

ساخت پروتز برای حیوانات

.

لیمون سگی است که هر دو دستش  را در شوخی خشن گروهی مواد فروش مکزیکی از دست داد و حالا با عضوهای مصنوعی زندگی می کند.

ساخت اعضای مصنوعی برای سگ ها

.

فوجی دلفین ماده ای است که بدون دم قادر به شنا کردن و ادامه  حیات نبود. گروهی از فعالان محیط زیست برای او یک دم مصنوعی طراحی کردند که قدرت شنا کردن را به او برگردانده است.

باله مصنوعی برای دلفین

.

دلفین با دم مصنوعی

.

این سگ معلول هم کریسمس نام دارد و در یک مراسم خیریه بر روی پاهای مصنوعی اش ایستاده است.

پروتز برای سگ های معلول

.

 این تریر زیبا هم یکی از دست هایش را به تازگی از دست داده و با کمک عضو مصنوعی قادر به ادامه ی زندگی خواهد بود.

ساخت دست و پای مصنوعی حیوانات

.

سگی ولگرد در یک پناهگاه حیوانات سعی می کند با کمک پاهای مصنوعی اش راه برود. گرچه سعی کرده اند به حیوان کمک کنند ولی مشخص است که طراحی این اندام مصنوعی زیاد خوب نبوده است.

طراحی عضوهای مصنوعی برای حیوانات

.

موتالا این ماده فیل، حدود ۱۰ سال قبل یکی از پاهایش را بر اثر افتادن از پله ها در تایلند از دست داده بود  در حال سعی کردن است تا با کمک پای مصنوعی جدیدش راه برود.

دست مصنوعی برای فیل

.

این عکس را حتما قبلا دیده اید. ژیکا نامی است که برای این لاک پشت ماده انتخاب شده و  پاهایش را بر اثر برخورد با ماشین چمن زنی از دست داد و حالا پاهای جدیدی به دست آورده است.

لاکپشت با پای مصنوعی

.

هاپ را زمانی که ۴ ماه بیشتر نداشت با پاهای بریده شده در حومه شهر پیدا کردند و به پناهگاه حیوانات تحویل دادند و این روزها با کمک ویلچر می تواند راه برود. الان او سه ساله است و با صاحب معلولش اوقات خوبی دارد.

سگ با ویلچر

.

هافش یک لاک پشت زخمی بود که یکی از دست هایش را از دست داده بود و شنا برایش غیرممکن بود تا زمانی که عضوی مصنوعی برایش طراحی شد. طراحان سعی کردند به جای یک بال مصنوعی ، یک باله پشتی برای او طراحی کنند که ظاهرا خیلی هم موثر بوده است.

لاکپشت با باله مصنوعی

.

ناکی نام سگی است که در زمانی که یک توله کوچک بود و در خیابان رها شده بود بر اثر یخ زدگی هر چهار دست و پایش را از دست داد و برایش دست و پاهایی مصنوعی ساخته شد.

سگ با اعضای مصنوعی

.

یک فلامینگوی شیلیایی که پای چپ خود را بر اثر شکستگی از دست داده بود، اکنون می تواند به کمک پای مصنوعی ای که محققان برای او ساخته اند، مثل گذشته راه برود.

پروتز مصنوعی برای فلامینگو

.

پروتز مصنوعی برای فلامینگو

.

پروتز مصنوعی برای فلامینگو

.

دربی یک سیبرین هاسکی است که به علت نقص مادرزادی هیچگاه نتوانسته از قابلیت‌های ذاتی نژاد خود بهره‌مند باشد. هاسکی‌ها سگ‌هایی فعال و بسیار بازیگوش هستند. اما دربی از بدو تولد به علت ناتوانی فیزیکی مشکل حرکتی داشته است و اگر در طبیعت ی بود نمی‌توانست زندگی مناسبی داشته باشد و احتمالا از بین می‌رفت.

سیبرین هاسکی با دست مصنوعی

دربی در یکی از بهترین مراکز نگهداری سگ‌ها در آلاباما زندگی می‌کند. حضور در این مرکز بزرگترین شانس زندگی این سگ بوده زیرا یک مهندس جوان و خلاق که در مرکز تولید سیستم‌های سه بعدی فعالیت دارد، امکان بکارگیری پروتزهای سه بعدی برای سگ‌های معلول را مورد بررسی قرار داده و دربی اولین داوطلب استفاده از پروتز سه بعدی است.

امروزه نمونه های زیادی را از اهتمام انسانهای شریف در خدمت به مخلوقات خداوند می توانیم ببینیم.

.

کمک به پرندگان معلول

.

کمک به پرندگان معلول

.

کمک به پرندگان معلول

.

مرکز کمک و امداد به پرندگان زخمی

.

پروتز مصنوعی برای حیوانات ساخت پروتز های مصنوعی

.

کمک به حیوانات معلول

.

کمک به حیوانات معلول

.

کمک به حیوانات معلول

.

منبع: سایت برترینها

خرید گربه

ز.
این مطلب توسط :
ز. اعتمادی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 3,344 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3