• Ad not found

بچه ها را در مراقبت از گربه سهیم کنید.


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
بچه ها را در مراقبت از گربه سهیم کنید.

به روز رسانی در <30فروردین1397>

سهیم کردن بچه ها در مراقبت از حیوانات بهترین راه برای آموزش احترام به حیوانات است، اعتماد به نفس آنها را تقویت کرده و حتی ممکن است علاقه مند شوند که کار آینده خود را در رابطه با حیوانات انتخاب کنند.


این مقاله مربوط به گربه هاست ولی این موضوع در مورد سگ یا هر نوع حیوان خانگی دیگر صدق می کند.
البته این کار باید بطور صحیح و با راهنمایی و نظارت بزرگترها انجام شود. فواید این کار برای بچه و حیوان زیاد است.

.

 همچنان که بچه بزرگ می شود پیوند و ارتباط دو طرفه شکل می گیرد. فقط کارهایی را به بچه بسپارید که از عهده  آن بر می آید بدین صورت علاقه اش را به کمک از دست نخواهد داد (مشکلی که اغلب پیش می آید)، کارهایی که به سلامت گربه کمک می کند.

.

.

ایده های زیر نمونه های جالبی ارائه می دهد که بعضی از آنها برای بچه گربه ها و بعضی برای گربه های بالغ مناسبند.

خرید گربه برای بچه ها

.

غذا دادن (بچه گربه یا گربه  بالغ)

به عنوان شروع با ساده ترین کار یعنی غذا دادن به گربه شروع کنید. اغلب بچه ها دوست دارند به گربه غذا بدهند و ببینند که از غذا لذت می برد.

.

در نتیجه گربه انسان کوچک را منبع غذا دانسته و به او انس می گیرد. فرد بزرگسال باید مراقب باشد که:

  • مقدار غذا مناسب باشد، غذای آبدار و خشک، تا گربه دچار تغذیه مفرط یا سوء تغذیه نشود.
  • آب تازه همیشه باید در دسترس باشد.
  • ایمنی، مواظب لبه تیز قوطی باشید تا انگشت های بچه نبرد.

 

غذا دادن به بچه گربه

.

بازی کردن (بچه گربه و گربه بزرگ)

بچه گربه ها و بعضی از گربه های بزرگ بازی کردن را دوست دارند بنابراین تشویق بچه ها به بازی کردن با آنها رابطه عمیق تری بین آنها ایجاد می کند. اغلب گربه ها هنگام پریدن روی اسباب بازی خیلی فرز هستند. بنابراین اسباب بازی را به یک طناب ببندید یا به کودک کمک کنید یک اسباب بازی خانگی درست کند. لوله های مقوایی و توپهای کاغذی برای گربه ها جالب هستند.

فروش بچه گربه پرشین

اگر کودک بزرگتر است می تواند یک موش پارچه ای بدوزد و به آن یک بسته سنبل الطیب یا چیزی که گربه را جذب کند و حمل کند (که در اغلب فروشگاههای لوازم حیوانات خانگی موجود است). بازی کردن برای هر دو مفرح بوده و فعالیت بدنی کافی برای گربه را هم فراهم می کند.

.

.

برس کشیدن (بچه گربه ها یا گربه های بالغی که این کار را دوست دارند)

اغلب بچه گربه ها از شانه کردن موهایشان لذت می برند. آموزش این کار به کودک پیوند کودک و حیوان را محکم تر می کند (خصوصاً از دید گربه). به آنها آموزش دهید که فقط در جهت خواب موها شانه کنند و اینکه برس را چقدر فشار دهند.

اگر گربه بزرگ است یا زیاد تکان می خورد ممکن است کودک از پس این کار بر نیاید. به مرور که کودک (و گربه) اعتماد بیشتری پیدا می کند می توان به کودک جستجوی کک و ساس و چک کردن چنگ ها را آموزش داد.

.

محیط (گربه ها در همه  سنین)

همه  گربه ها از محیط غنی خوششان می آید – آن طور که در باغ وحش وجود دارد – ولی می توان آن را در خانه هم پیاده کرد. از کودک بخواهید  فکر کند چگونه می توان ذهن گربه را سرگرم کرد. در زیر چند ایده ارائه می شوند.

  • اسباب بازی مربوط به غذا . مثلاً توپی که گربه سعی می کند آن را بگیرد و وقتی گرفت به عنوان جایزه خوراکی دریافت می کند.
  • تونل یا خانه مقوایی با پنجره طوری که گربه می تواند بیرون را ببیند.
  • ساخت یک مسیر با مانع (obstacle course) برای گربه در باغ. سپس به گربه یاد بدهید که چگونه از آن استفاده کند.

 

اسباب بازی گربه

.

Online (گربه ها در همه سنین  کودکان بزرگ تر)

چند پروفایل گربه بصورت online وجود دارد؟ خیلی! چون مردم دوست دارند در مورد گربه ها  مطالعه کنند و عکسها و فیلم آنها را ببینند. پس چرا با کودک یک بلاگ درست نکنید؟ آنها می توانند از یک روز زندگی گربه عکس و فیلم تهیه کنند. ساختن و حفظ بلاگ آسان است.

اغلب بلاگهای خوب رایگان هستند. خیلی از گربه ها صفحه ی face book خود را دارند ولی شخص باید بالای ۱۳ سال باشد و face book اغلب دیدن این پروفایل ها را ممنوع می کند. بلاگ در مورد گربه خانواده، شخصی است و شما در مورد آنچه در صفحه اتفاق می افتد کنترل خوبی دارید.

.

آلبوم عکس (گربه ها در همه  سنین)

اگر بچه آنقدر کوچک است که نمی تواند بصورت online بلاگ درست کند یک پروفایل درست کنید – یک مجموعه عکس. شما می توانید از وقایع مختلف، اشکال بامزه خوابیدن و غیره عکس بگیرید و آنها را براساس زمان در یک آلبوم عکس مرتب کنید. به کودک اجازه دهید کمک کند، عکسها را بچسباند این برایش بسیار جالب خواهد بود. این نه تنها او را تشویق می کند که با گربه ارتباط برقرار کند بلکه در آینده این لحظات خوب را به خاطر خواهد آورد و چیزی وجود خواهد داشت که به آنها رجوع کند.

آلبوم عکس گربه ها

.

مراقبتهای دامپزشکی (همه  گربه ها)

باید به بچه فهماند که در جراحی چه اتفاقی می افتد چون ممکن است آنها نگران چیزهایی باشند که لزومی ندارد. اگر امکان دارد کودک را سر جراحی ببرید.

.

مثلاً زمانی که گربه نیاز به یک تقویتی (booster) دارد. آنها می توانند ببینند دامپزشک چکار می کند و سئوالاتی بپرسند. کودکان ممکن است چیزهای عجیبی بپرسند و شما می توانید در خانه به آنها توضیح دهید. مهم این است که بدانند دامپزشک برای گربه چکار می کند و آن را در حد خودشان درک کنند. حتی شاید تصمیم بگیرند در آینده دامپزشک شوند.

دامپزشک گربه

.

نتیجه

گربه ها فقط توده ای کرکی نیستند. آنها عضوی از خانواده هستند و باید توسط همه از جمله کودکان با این دید نگریسته شوند. با سهیم کردن کودک در مراقبت از حیوان خانگی این امر تحقق می پذیرد. با مراقبت از یک موجود زنده کودک ارزش زندگی را می فهمد و در مسئولیت ها مشارکت می کند.

نگهداری از گربه

ببینید چگونه می توانید به کودک کمک کنید تا با گربه ارتباط برقرار کند. گربه ها فقط برای you tube نیستند!

.

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت biabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,032 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3