• Ad not found

بیگل پر سر و صدا


بیگل پر سر و صدا

بسیاری تصور می کنند که بیگل ها چون کوچکند می توانند سگ آپارتمانی خوبی باشند. ولی این نژاد عاشق پارس کردنه !

.

 بیگل ها Beagle  هم زوزه می کشند و هم هاپ می کنند و هم  ترکیبی از این دو .  پس همینجا باید بگیم که این نژاد اصلا مناسب آپارتمان نیست! هم بخاطر سر و صدا و هم بخاطر جنب و جوش بالا ( سگ گوریل انگوری یادتونه؟ )

در واقع بیگل ها با آن جثه کوچک، جزو سگهای کار هستند.  حس بویایی بینظیر بیگل ها اونها رو به یکی از برترین نژاد های جستجوگر مواد مخدر تبدیل کرده است.

آیا بیگل برای آپارتمان مناسب است؟

.

میانگین طول عمر این نژاد مثل اکثر سگهای دیگر بین ۱۲ تا ۱۵ سال میباشد. بیگل ها مناسب فضا های باز و بزرگ هستند ولی فراموش نکنید که حوطه  زندگی بیگل تان را حتما با دیوار و یا حصار های بلند محصور کنید، چون اونها بدنبال هر بوی خوبی راه می افتند  و این ویژگی میتونه مشکل ساز بشه . هیچ چیزی بیشتر از دنبال کردن یک بو و یا تعقیب یک خرگوش اونها رو خوشحال نمی کنه.

خصوصیات نژاد بیگل

.

اونها عاشق غذا و جایزه گرفتن هستند و  بنابراین خوب تربیت می شن مخصوصا اگه از دوران تولگی آموزششون آغاز بشه. اما مرور آموزش ها به طور مداوم ضروری است.

اونها عاشق خانواده شان بوده و روابط خیلی خوبی با کودکان دارند، پس میتوان گفت یکی از بهترین گزینه ها برای خانواده میباشند.

.

ریشه اسم بیگل مشخص نیست از کجا آمده ولی تصور می شود از کلمه انگلیسی begueule به معنی حنجره ی باز ( open throat ) و یا کلمه انگلیسی قدیمی beag به معنی کوچک آمده باشد. بعضی هم فکر می کنند از کلمه فرانسوی  beugler و یا کلمه آلمانی begele آمده باشد.

نژاد بیگل سگ

.

مدارکی هست که نشاندهنده وجود سگی شبیه بیگل در ۴۰۰ قبل از میلاد در یونان می باشد که آنها این سگ را برای شکار خرگوش استفاده می کرده اند.

در سالهای ۱۷۰۰ شکار روباه در انگلستان خیلی رواج پیدا کرد و نوع بزرگتر بیگلها برای اینکار زیاد استفاده می شدند. در سالهای ۱۸۰۰ پرورش دهنده های امریکایی این سگها را که جد بیگلهای کنونی محسوب می شدند  از انگلستان وارد کردند و شروع به تکثیر انواع کوچکتر آنها برای شکار خرگوش کردند.

تمام رنگها در استاندارد نژادی بیگل قابل قبول است ولی معمولترین رنگ سگهای بیگل سه رنگ با یک زین مشکی در پشت، پاها و سینه و شکم و نوک دم سفید ، و قهوه ای روی سر و اطراف زین پشت می باشد.

خصوصیات نژاد بیگل

.

در مجموع , بیگل ها نژادی پرسر و صدا ، مناسب فضا های باز ، پر جنب و جوش، با حس بویایی قوی ، باهوش و تعلیم پذیر، نژادی بسیار سلامت با ریزش موی نسبتا کم، مهربان، عاشق خانواده و کودکان میباشند.

منبع: سایت dogtime

.

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,036 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3