• Ad not found

تعیین جنسیت فنچ


تعیین جنسیت فنچ

اکثرا تعیین جنست فنچ ها از روی منقار آنها است. رنگ منقار پرنده نر نارجی بسیار پر رنگ (متمایل به قرمز) است. همچنین در نر ها رنگ و نقش و نگار پرنده بیشتر می باشد و از فنچ ماده کاملا متمایز است.

جنسیت فنچ

در فنچ های گور خری( راه راه) ، به طور معمول پرنده نر دارای نوک و گونه های نارنجی روشن، خط خط های سیاه و سفید در سرتاسر گلو و سینه و  خال های قهوای در دو طرف بدن می باشد.  در برخی گو نه های دیگر،  نر و ماده  کاملا شبیه به هم بوده و امکان تعیین جنس مقدور نمی باشد .

فنج ماده در این گونه ، رنگ منقار نارنجی روشن و کمرنگ تر نسبت به گونه نر آن می باشد.  رنگ و نقش فنچ ماده کمتر است به طور کهی تفاوت دو پرنده از نظر ظاهری به آسانی قابل تشخیص هستند.

به این تصویر توجه کنید:

جنسیت فنچ

نکته: فنچ های نری نیز وجود دارند که تقریبا بدون نقش و رنگ (بیشتر رنگ سفید هستند) می باشند. و در این صورت راه تشخیص توجه به رنگ منقار پرنده می باشد.

در فنچ طلایی علایم چندانی برای تشخیص نر و ماده وجود ندارد ولی به میزان زیادی می توان جنس پرنده را با دیدن مخرج آنها تشخیص داد  و رنگ آن در پرنده ماده به رنگ روشن و در پرنده نر به رنگ تیره تا مشکی است.  فنچ ها در  شش ماهگی جثه ای اندازه بالغین دارند و دارای پرهای کامل هستند .

همچنین،فنچ  نر آواز می خواند  که از جیک جیک پرنده ماده قابل تشخیص است.

تصویر فنچ ماده:
فنچ ماده

 

عکس فنچ نر:
فنچ نر

 

مطالب مفید دیگر:

تولید مثل فنچ ها

رژیم غذایی فنچ ها

در هنگام خرید دقت کنید: تشخیص پرنده بیمار

پرندگان خانگی محبوب دنیا

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 782 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3