• Ad not found

تعیین سن همستر


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
تعیین سن همستر

اگر تاریخ تولد همستر را نداشته باشید ، نمیتوانید سن دقیق او را مشخص کنید. کلا همستر ها بیشتر از دو سال عمر نمی کنند. پس انتظار عمر طولانی از همستر نداشته باشید. بهر صورت شما از روی بعضی نشانه ها میتوانید حدس بزنید که سن او تقریبا چقدر است.

.

اگر شما برای مدتی است که همستر دارید ( مثلا ۲-۳ سال ) با این موارد کاملا آشنا هستید. اما  اگر به تازگی قصد خریدن یک همستر را دارید و به یک فروشگاه حیوانات خانگی مراجعه کرده اید، همستری را بر ندارید که برایش مهم نیست که بلندش کردید ، شاید او برای انتخاب شدن خیلی پیر باشد. به چالاکی و چابکی همسترها توجه کنید. اگر یک همستر برایش سخت است که یکجا در قفسش بی حرکت باشد  پس احتمالا جوان چند ماهه است. همستر های بالغ حدود یک سال هم تا حدودی سریعند . اما همستر های سالخورده تا جایی که بشود فعالیتشان را محدود میکنند و کلا نمی دوند.

 

.

همستر ها با بالا رفتن سن و کم شدن اشتها، به سمت استخوانی تر شدن ولاغرتر شدن پیش میروند.  به وزن همسترتان دقت کنید. اگر همستر شما چاق و تپل است و وقتی او را در دست میگیرید نمیتوانید استخوانهایش را احساس کنید ، او همستری جوان یا بالغ است.

.

به موهای همستر خود دقت کنید. معمولا همستر های جوان ( کمتر از یک سال ) موهای زیبا و ضخیم و براقی دارند و موهایشان نرم و روشن است. همستر های مسن تر موهایی ناصاف و زبر  دارند و موهایشان کمی  کدر و زبر است. موهای همستر پیر درخشندگی و زیبایی موهای همستر جوان را ندارد. همچنین به خشکی پوستشان دقت کنید. همسترهای جوان و بالغ پوستی صاف دارند که صورتی ، هلویی یا به رنگ خزشان است. همستر های مسن  اکثرا پوست خشکی دارند وبه علت اینکه در بیشتر موارد خزشان نسبتا نازک است به راحتی قابل تشخیص است.

 

.

دقت کنید خواب همسترتان بیشتر نشده؟ هنوز هم مثل سابق فعال هست؟ همسترهای سالخورده تقریبا تمام روز را میخوابند و تا جایی که ممکن باشد فعالیتشان را محدود میکنند. البته قبل از این ، مطمئن باشید که همسترتان فعالیت معمولش را داشته باشد (مثل بازی در چرخ فلک یا جویدن خوراکی هایش). همستر های جوان بسیار فعالند و انرژی زیادی مصرف میکنند. همسترهای بالغ هم تلاش میکنند فعال بمانند ولی وقتی به پایان سال دوم عمر خود نزدیک میشوند خوابیدن را شروع میکنند.

.

همچنین در همین سایت بخوانید:

نکاتی قبل از خرید همستر

آشنایی با نژاد های همستر

چگونه همستر را در دست بگیریم

آموزش به همستر

اهلی کردن همستر

همستر بهترین حیوان برای کودکان

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 6,153 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3