• Ad not found

تعیین سن کاسکو


تعیین سن کاسکو

کاسکوها را اغلب برای خصوصیت همدمی با انسان و ویژگی سخنگویی می خرند و در منزل نگه می دارند. اگر کاسکو خریداری شده وحشی باشد یعنی از طبیعت در سنین پس از جوجگی شکار شده باشد بسیار سخت رام می شود و با آدمی براحتی کنار نمی آید. پس مهم است که در موقع خرید اولا از رام بودن کاسکو مطمئن باشید ، ثانیا پرنده ای جوان را خریداری کنید که دوره آموزشش سپری نشده باشد.
.

پس دانستن حدود سن کاسکو دارای اهمیت فراوانی است. همچنین به دفعات مشاهده شده که برخی پرنده فروشان، با ترفند های خاصی اقدام به فروش کاسکو های مسن به جای جوجه کاسکو کرده اند پس قبل از خرید به این نکته توجه کنید.

.

سن کاسکو را فقط از طریق چشم ها می توان تخمین زد و البته سن جوجه کاسکوها را  از روی چشم و دم تشخیص می دهند. همیشه عده ای سودجو هم هستند که دم پرنده مسن را با اسپری رنگ نموده و به جای جوجه به فروش میرسانند پس همیشه مراقب این گونه ترفند ها باشید. هیچ وقت از راه دور با یک عکس  یا توضیح  نمی شود سن کاسکو را دقیق گفت.  یک کارشناس واقعی همیشه از نزدیک می تواند به درستی نظر بدهد و قضاوت از روی عکس تخمینی و احتمالی خواهد بود.

.

کاسکو ها تا سن ۵ ماهگی دارای چشمانی کاملا سیاه و زغالی رنگ هستند و در شش ماهگی چشمانشان کم کم  دودی رنگ میشود.  سپس کمرنگ تر شده و سفیدی دور مردمک چشم پدید می آید.  با گذشت سن  مثلا حدود ۲۰ سال رنگ سفید چشم هم  تبدیل به  زرد و پرتقالی میشود.  کاسکوها طبعا وقتی مسن می شوند از لحاظ سایز بزرگتر می شوند.

http://www.tootiran.com/wp-content/uploads/2012/11/960137.jpg

http://www.tootiran.com/wp-content/uploads/2012/11/African-Grey-parrot1.jpg

http://www.tootiran.com/wp-content/uploads/2012/11/Congo_African_Grey_Parrot_-side_of_head2.jpg

http://www.tootiran.com/wp-content/uploads/2012/11/African-Grey-Parrot.jpg

.
دقت کنید یک جوجه کاسکوی کم سن چشم سیاه  احتمال دارد به خاطر مشکلات سلامتی یا تغذیه و یا مشکل بودن نگهداری اش توسط شما، درصد مرگ و میر زیادی داشته باشد. پس عقلانی اینست که شما یک جوجه کاسکو که کمی از آب و گل در آمده باشد یعنی  حدود یک تا ۲ سال سن داشته باشد بخرید . چنین کاسکوی جوانی دارای چشم دودی یا حتی  با چشمی سفید خواهد بود.

.

ضمنا کاسکوهای چشم دودی و چشم سیاه هم ممکن است از ابتدا وحشی باشند یعنی از طبیعت شکار شده باشند و بطور دستی تغذیه نشده اند تا با انسان خو بگیرند. عیبی ندارد ولی شما  باید بعد از خرید، چند ماه با ملایمت با او رفتار کنید. فرقی ندارد که چشم سیاه باشد یا چشم زرد، همه  کاسکوهایی که قبلا صاحبی نداشته اند و آموزش ندیده اند و کمتر نزد انسانها بوده اند وحشی هستند پس با حوصله و آرامش به رام کردن پرنده  بپردازید.

.

کاسکو را از مراکز مطمئن و همچنین دارای شناسنامه تایید سلامت  خریداری کنید و گول هیچ ارزانی را نخورید چرا که هیچ ارزانی ای  بی علت نیست.  اینگونه پرنده ها همیشه خواهان زیادی دارند  پس اگر ایرادی نداشته باشد بی شک فرد فروشنده آن را زیر قیمت و ارزان نمی فروشد.

 

.

مطالب مرتبط:

آیا برای خرید کاسکو آماده اید؟

تععین سن و جنسیت ملنگو و شاه طوطی

تعداد بازدید از این صفحه : 897 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3