• Ad3

تغذیه طوطی سانان، کاسکو


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
تغذیه طوطی سانان، کاسکو

تغذیه کاسکو ، اصول کلی:
.
گرچه برای رژیم غذایی کاسکو سلایق مختلفی وجود دارد و کسی نمی تواند ادعا کند که یک رژیم غذایی استاندارد برای کاسکو معرفی کرده است اما می توان یک رژیم غذایی متعادل برای کاسکو توصیه کرد.

.

در اینکه رژیم غذایی کاسکو  برای داشتن زندگی سالم و طولانی بسیار مهم است شکی نیست . نکته مهم در اینجا، تنوع غذایی می باشد. پرندگان در طبیعت با توجه به نیازهای غذایی بدنشان غذای مناسب را خودشان انتخاب می کنند  ولی در شرایط نگهداری در اسارت چنین انتخابی  نخواهند داشت.

به همین دلیل غذای روزانه  پرنده باید تنوع کافی غذایی داشته باشد تا پرنده بتواند از بین آنها غذاهای مورد نیاز خود را انتخاب کند. غذا را هر روز و به میزان کم در اختیار پرنده قرار دهید تا هم از تازه بودن آن مطمئن باشید و هم از مقدار مصرف آن توسط پرنده  مطلع شوید ( کاهش یا تغییر اشتهای پرنده  از اولین علائم بسیاری از بیماری ها است).

.

کاسکوها عمدتا دانه خوار هستند . مخلوطی از دانه های مختلف را در اختیار آنها قرار دهید، مانند دانه قناری، ارزن (از نوع پانیکوم به صورت خوشه ای و یا دان شده)، شاهدانه (به مقدار کم)، گلرنگ (به مقدار کم)، دانه های روغنی (تخم آفتابگردان سفید، دانه سویا)، میوه کاج، ذرت (پخته شده بدون نمک)، جو نیمکوب، گندم و یا جو خیسانده شده (۲۴ ساعت در آب نیم گرم خیسانده شده باشد).

================

گروه تلگرامی تغذیه تخصصی طوطی سانان و پرندگان زینتی

================

.

امیرمحمد
این مطلب توسط :
امیرمحمد برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,298 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3