• Ad3

تغذیه صحیح پرندگان اگزوتیک


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
تغذیه صحیح پرندگان اگزوتیک

بروز شده در <26 اسفند 1396>


سالم نگه داشتن یک پرنده اگزوتیک در قفس همیشه کار آسانی نیست، اما داشتن اطلاع کافی از نیازهای پرنده تان اولین قدم برای داشتن یک پرنده سالم و شاد است.

 .

تغذیه صحیح برای پرندگان اگزوتیک موضوعی کلیدی است. سالم نگه داشتن یک پرنده اگزوتیک در قفس همیشه کار آسانی نیست، اما داشتن اطلاع کافی از نیازهای پرنده تان اولین قدم برای داشتن یک پرنده سالم و شاد است. مهمترین مسئله برای سالم نگه داشتن پرندگان اگزوتیک تغذیه صحیح آنهاست.

.

.

اول باید بدانید چه چیزهایی را هرگز نباید به پرنده بدهید:

عمده ترین آنها عبارتند از شکلات، دانه های سیب، آووکادو و شکر. تا حد امکان دانه آفتابگردان به آنها ندهید. این دانه ها خیلی چرب هستند و بعضی از پرندگان مستعد ابتلا به سندرم کبد چرب هستند.

.

غذای پلتی خوب باید اندازه متناسبی داشته باشد و باید بطور روزانه به آنها داده شود. اگر پرنده شما با نوک زدن غذا می خورد ( نوک زن است ) ، می توانید پلت را با کمی آب سیب مخلوط کنید تا آن را بخورد. بعضی دانه ها را می شود به پرنده داد ولی دانه نباید سهم زیادی از رژیم غذایی پرنده را شامل شود. آب سالم و تازه مسئله ی مهمی است و باید همیشه در دسترس باشد.

تغذیه پرنده اگزوتیک

.

حالا ببینیم چه چیز برای سلامت پرنده  اگزوتیک مناسب است؟

میوه ها و سبزیجات تازه همیشه برای پرنده خوشایند است و غذای سالمی است. از جمله ذرت روی چوب، هویچ، انگور، توت فرنگی، خیار، لوبیا سبز، گل کلم، بروکلی و انواع کدوها. آنها انواع فلفل ها را هم دوست دارند از جمله فلفل شیرین، فلفل تند و فلفل jalapeno (نوعی فلفل تند به رنگ سبز تیره).

.

غذاهای خشک بدون شکر غذاهای بسیار سالمی هستند مثل کلوچه های خشک گندم و میوه های خشک مثل کشمش یا چیپس موز یا آلو. پرنده اگزوتیک شما می تواند در بعضی از غذاها با شما سهیم شود. آنها پاستا و لوبیا را بصورت خام یا پخته دوست دارند.

منبع: سایت exoticpetbirds

فروش سگفروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,401 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3