• Ad not found

حقایقی جالب در مورد گربه ها


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
حقایقی جالب در مورد گربه ها

به روز رسانی در <8 اردیبهشت 1397>

گربه برای هزاران سال و از زمان های باستان موجودی فوق العاده بوده است و در عین حال که در کنار انسان زندگی کرده و رابطه تنگاتنگی با او داشته است، تا حد زیادی استقلال خود را حفظ کرده .

حتی گربه هایی که خیلی نوازش را دوست دارند و روی کاناپه می خوابند قلبی مانند یک شیر دارند و شخصیت و رفتار آنها در طول قرن ها تغییری نکرده.

گربه مانند سگ بطور کامل رام نمی شود و به انسان تکیه نمی کند.

گربه ها شخصیت و سبک زندگی مرموزی دارند و حتی توسط مصریان باستان به عنوان خدا پرستش می شده اند، چیزی که گربه ها هرگز فراموش نکرده اند! هر قدر که شما فکر کنید در مورد گربه زیاد می دانید باز هم چیزهایی برای آموختن هست. در اینجا ۸ نکته هست که حتی دوستداران پر و پا قرص گربه ها نیز معمولاً نمی دانند.

.

.

هشت حقیقت جالب در مورد گربه ها که احتمالاً نمی دانید:

 .

۱- گربه روی بینی اش اثر انگشت دارد.

الگوی روی بینی هر گربه مثل اثر انگشت انسان منحصر به فرد است و بینی هیچ دو گربه ای ۱۰۰% مثل هم نیست.

.

۲- مالیدن سر نشانه تصاحب است.

این تصاحب به معنی تسخیر روح نیست اما اگر گربه دوست دارد سرش را به شما یا مبلمان خانه بمالد با این کار نه تنها علاقه اش را نشان می دهد و طلب محبت می کند بلکه شما را به عنوان دارایی خودش علامت می زند.

چرا گربه صورتش را به شما می مالد

وقتی گربه سرش را به جایی می مالد، فرومون ها از غدد بویایی اطراف صورتش آزاد می شوند و بوی خود را روی اشیاء یا افراد به جا می گذارند و آنها جزو قلمروش حساب می شوند.

.

۳- گربه ها عشق و احترام خود را با شکارشان به شما تقدیم می کنند.

اگر گربه بخواهد یک موش نیمه جان را در دامن شما بیندازد آخرین چیزی که به ذهنتان می رسد عشق و احترام است. شما ممکن است فکر کنید که چه خلافی کرده اید که سزاوار تجربه ی چنین ترسی هستید.

اما از نظر یک گربه تقدیم کردن شکاری که با سعی و کوشش بدست آورده نهایت عشق و احترام است. اگر رفتار بدی با او داشته باشید او این طور برداشت می کند که نتوانسته شما را راضی کند و باید سخت تر تلاش کند.

گربه چطور موش می گیرد؟

.

۴- گربه ها رادار طبیعی برای پیدا کردن خانه دارند.

حس جهت یابی در گربه ها فوق العاده است و به ندرت گم می شوند. علت بیشتر گم شدن ها بدام افتادن در ساختمان یا فضای بسته است نه اینکه آنها خیلی دور شده اند و نمی توانند راه را پیدا کنند.

حس جهت یابی گربه ها

گربه مانند پرندگان حس غریزی برای پیدا کردن خانه دارد و از مسافت نسبتاً دور می تواند خانه را پیدا کند. ممکن است شنیده باشید که کسی که گربه داشته و به خانه جدید اسباب کشی کرده گربه اش را گم کرده در حالیکه گربه به خانه قبلی که مایل ها دورتر بوده برگشته.

.

۵- با گربه های سیاه منصفانه رفتار نمی شود.

گربه های سیاه اغلب بسیار بامحبت و دوست داشتنی هستند اما نسبت به گربه هایی با سایر رنگها کمتر خریداری شده یا مورد سرپرستی قرار می گیرند. کارکنان پناهگاه گربه ها می گویند: زمان زیادی طول می کشد تا کسی یک گربه سیاه را به سرپرستی انتخاب کند.

بلک کت گربه مشکی

.

۶- گربه ها گوشهای عضلانی دارند:

گوش های گربه می تواند در یک جهت تا ۱۸۰ درجه بچرخد و این کار را ۱۰ برابر سریع تر از هر نژاد سگ انجام می دهد. در هر گوش گربه ۳۲ عضله وجود دارد و برای شنیدن و جمع آوری صداها از راه دور به خوبی عمل می کند. وضعیت گوشهای گربه، می توان اطلاعاتی در مورد خلق و خوی او نیز به شما بدهد.

حرکت گوش های گربه

.

۷- شکلات برای گربه سمی است.

اغلب افراد می دانند که شکلات برای سگ سمی است ولی نمی دانند که در مورد گربه هم همینطور است. گربه حس چشایی قوی در مورد طعم شیرین ندارد بنابراین مشکلات جزو غذاهای محبوب آنها نیست و به همین دلیل به ندرت ممکن است مشکلی ایجاد شود. این را حتماً به خاطر داشته باشید گربه اصلاً نباید شکلات بخورد.

.

۸- دندانهای شیری در گربه می افتد

سگ ها و گربه ها در طول زندگی شان دو بار دندان در می آورند. وقتی بچه گربه ها بزرگ می شوند دندانهای شیری افتاده و دندانهای دائمی در می آیند. ولی چون اغلب دندانهای شیری با غذا خورده می شوند به ندرت ممکن است افتادن آنها را ببینید.

چه وقت دندان شیری گربه می افتد؟

.

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 7,019 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3