• Ad3

جلو گیری از گدایی کردن سگ ها برای غذا


جلو گیری از گدایی کردن سگ ها برای غذا

گاهی مقصر عادات زشت حیوانات ، رفتار و طرز برخورد صاحبان آنهاست. از جمله یکی از عادت های زشت سگ ها، گدایی کردن و خواهش برای غذا است،

برای جلوگیری از پیشامد این عادت گدایی غذا در سگ ها صاحبان باید به روش زیر عمل کنند:

همیشه در یک جای مشخص و در یک زمان مشخص به سگ غذا بدهید. غذا دادن در یک ساعت مشخص همچنین باعث می شود سگ در آن ساعت منتظر غذا باشد و در اوقات دیگر بیجهت واق واق نکند. همچنین عادت دفع او منظم خواهد شد.

ظرف آب و غذای معینی برای غذا خوردن سگ انتخاب کنید. غذای سگ را همیشه در همان ظرف بدهید. اینکار همچنین باعث میشود سگ از روی زمین غذا نخورد و همچنین از دست غریبه ها نیز غذا نگیرد.

افراد منزل در زمان  غذا خوردن  به سگ تکه ای از غذای خود را ندهند. در زمان غذا خوردن،  سگ را از محیط دور کرده و یا حیوان را به  وسیله و قلاده مهار کنید. در ازاء خواهش و التماس سگ به او لقمه غذایتان را ندهید. در این زمان به سگ فرمان “بشین”  داده و با کلمه “نه” حیوان را از رفتار اشتباهش آگاه سازید و یا آب پاشی در زمان غذا خوردن کنار خود داشته باشید و با نزدیک شدن سگ به سمت غذا کلمه  “نه”  را گفته و به صورت سگ آب بپاشید.

 

هیچگاه زمانی که از خرید به منزل باز می گردید و سگ احساس دلتنگی از خود نشان میدهد از بین کیسه های خرید خوراکی برای شاد کردن سگ به او ندهید.  هیچگاه اجازه ندهید سگ با نگاه های معصومانه و لیسیدن دور تا دور دهان و یا راه انداختن آب از لب و لوچه هایش شما را متقاعد کند که تکه ای غذا به او بدهید.

منبع: گودپت

همچنین بخوانید: تغذیه سگهای خانگی، تهیه غذا برای توله سگها

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 433 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad3
  • Ad3