• Ad not found

جیغ زدن طوطی ها


جیغ زدن طوطی ها

بعضی از طوطی ها مدام جیغ میزنند. دلیلش چیه؟

.

طوطی ها آموزش پذیری بسیار بالایی دارند. و جای تعجب نیست که بعضی از رفتار هاشون رو هم از شما یاد میگیرند چه شما مشغول آموزش بهشون باشید یا نباشید.

.

یکی از اشتباهات متداول که اکثر افراد انجام میدن اینه که وقتی طوطی شروع به جیغ زدن میکنه برای اینکه صدای جیغ قطع بشه به پرنده غذا میدن تا بخوره و ساکت بشه. این بدترین کار ممکنه طوطی خیلی راحت بعد از مدتی ارتباط بین جیغ زدن و دریافت پاداش رو میفهمه و یاد میگیره هر موقع جیغی بزنه بهش غذا میدن.

اینجا بزرگترین اشتباه شماست که طوطی خودتونو با جیغ زدن تشویق میکنید.

چکار کنیم که طوطی جیغ نزنه؟

نحوه درست برخورد با جیغ زدن ، بی توجهی نسبت به پرنده است و یا با لحن ناراحت کننده ای باهاش صحبت کنید تا متوجه رفتار بدش بشه ( ولی سر پرنده فریاد نزنید ) .

اگر نمیتوانید صدای جیغ پرنده رو تحمل کنید با یک پارچه روی قفس رو بپوشونید ولی به محض اینکه پرنده دست از جیغ زدن برداشت پارچه رو برداید. خود این به پرنده یاد میده که اگه جیغ نزنه تشویق میشه و پارچه برداشته میشه.

در مجموع این مساله رو متوجه باشید که طوطی سانان از هر نژادی باشند بالاخره با سرو صدا خلق شدند . اونها در طبیعت در جنگلها و فضاهای باز بزرگ می شن و بنابراین هیچ دلیلی نمی بینند که سر و صدا نکنند و ساکت باشند. این رفتار توی خون اونهاست.  پس باید صبور باشید و جیغ زدنو با رفتار اشتباه خودتون تشدید نکنید.

چرا طوطی من مرتب جیغ می زنه؟

.

اگر شما صاحب پرنده ای هستید که مدام جیغ می زنه و لجبازی میکنه این نکته رو متوجه باشید که رفتار خود شما باعث آموزش لجبازی به پرنده شده بنابراین از دست اون عصبانی نباشید و در رفتار با طوطی تون  به شدت مراقب باشید.

.

مقالات مرتبط:

چرا طوطی من گاز می گیره؟

کدام طوطی رام نمیشه؟

نگهداری نژادهای مختلف طوطی کنار هم

چرا طوطی من پرهاشو می کنه؟

هم
این مطلب توسط :
هم _ پاروت برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 814 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3