• Ad

حقایقی در مورد سگها


حقایقی در مورد سگها

آیا میدانستید درصد از کسانیکه در اروپا سگ دارند ادعا میکنند که با سگ خود حرف میزنند ، حتی پشت تلفن، و سگشان میفهمد که آنها چه میگویند؟

.

در باور عموم سگها رنگها را نمی بینند و دید سیاه و سفید دارند. در صورتیکه این درست نیست و  مشخص شده سگها رنگها را تشخیص میدهند. البته تشخیص رنگ آنها شبیه ما نیست ولی سگها قادر به تمایز رنگهای آبی، زرد و خاکستری هستند. سگها احتمالا رنگ قرمز و سبز را نمی بینند. این مثل  حالتی است  که ما در هنگام غروب داریم.

.

تخمین زده میشود در ایالات متحده حدود یک میلیون سگ بعنوان وارث اول صاحبان خود ثبت شده اند تا بعد از مرگ صاحبشان اموال او را به ارث ببرند.

از نظر تاریخی داشهوندها یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ  هستند که به دوره مصر باستان بر میگردد. نام داشهوند ها به زمان شکار گورکن ها بر میگردد. در زمان آلمانی  داش  به معنی گورکن و هوند به معنی سگ است.

سگ ها قادرند تا  ۲۵۰ کلمه  و حرکت را درک کنند، همچنین می توانند محاسبات ساده ریاضی را انجام دهند.  به طور میانگین هوش یک سگ به اندازه یک کودک دو ساله است.

بعضی از سگ ها مانند سگ های ولگرد روسیه این را فهمیده اند که چگونه با استفاده از سیستم مترو به منظور سفر به مناطق بیشتری در جستجوی غذا بروند.

سگ ها به اندازه انسانها و سایر پستانداران از آغوش گرفتن لذت نمی برند.در واقع حیوان آنرا نشانه ای از تسلط تفسیر می کند.

ترجمه از داگ ورک دات کام

 

مطالب مرتبط:

سگها مفید ترین دوستان ما

مقایسه سگ سانان با گربه سانان

آشنایی با حواس سگها

 

تعداد بازدید از این صفحه : 513 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad
  • Ad
  • Ad