• Ad not found

حقایقی در مورد سگها


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
حقایقی در مورد سگها

آیا میدانستید درصد از کسانیکه در اروپا سگ دارند ادعا میکنند که با سگ خود حرف میزنند (حتی پشت تلفن)، و سگشان میفهمد که آنها چه میگویند؟

.

— در باور عموم سگها رنگها را نمی بینند و دید سیاه و سفید دارند. در صورتیکه این درست نیست و مشخص شده سگها رنگها را تشخیص میدهند. البته تشخیص رنگ آنها شبیه ما نیست ولی سگها قادر به تمایز رنگهای آبی، زرد و خاکستری هستند. سگها احتمالا رنگ قرمز و سبز را نمی بینند. این مثل  حالتی است  که ما در هنگام غروب داریم.

.

— تخمین زده میشود در ایالات متحده حدود یک میلیون سگ بعنوان وارث اول صاحبان خود ثبت شده اند تا بعد از مرگ صاحبشان اموال او را به ارث ببرند.

.

— از نظر تاریخی داشهوندها dachshund یکی از قدیمی ترین نژادهای سگ  هستند که به دوره مصر باستان بر میگردد. نام داشهوند ها به زمان شکار گورکن ها بر میگردد. در زمان آلمانی داش dach به معنی گورکن و هوند hund به معنی سگ است.

سگ حنا دختری در مزرعه داشهوند بود

.

— سگ ها قادرند تا  ۲۵۰ کلمه  و حرکت را درک کنند، همچنین می توانند محاسبات ساده ریاضی را انجام دهند.  به طور میانگین هوش یک سگ به اندازه یک کودک دو ساله است.

.

— بعضی از سگ ها مانند سگ های ولگرد روسیه این را فهمیده اند که چگونه با استفاده از سیستم مترو به منظور سفر به مناطق بیشتری در جستجوی غذا بروند.

.

— سگ ها به اندازه انسانها و سایر پستانداران از آغوش گرفتن لذت نمی برند. در واقع حیوان آنرا نشانه ای از تسلط تفسیر می کند.

.

ترجمه از داگ ورک دات کام

مطالب مرتبط:

تعداد بازدید از این صفحه : 1,333 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3