• Ad not found

حلزون سیب


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
حلزون سیب

حلزونها از حیوانات جذاب آکواریوم ها هستند. آنها جانورانی نرم‌تن و شکم‌پا هستند که انواع مختلفی دارند.

از بزرگ‌ترین حلزون‌های آب شیرین میتوان به حلزون سیب اشاره کرد که  ساکن نواحی گرمسیری و معتدل است. حلزون سیب دارای رنگ های متنوعی است. از جمله رنگ های این حلزون می توان به قهوه ای، قهوه ای مایل به زرد، سفید، زرد و حتی آبی، بنفش، صورتی و سبز اشاره نمود. در آکواریوم های خانگی، فعالیت حلزون سیب بیشتر در طول شب انجام می گیرد و در هنگام روز به مناطق تاریک تر آکواریوم پناه میبرند.

.

دو جنسه بودن در بین حلزونها عمومیت دارد و اگر دو حلزون سیب در یک تانک داشته باشیم یکی نقش نر و دیگری نقش ماده ایفا می کند و تکثیر می شوند.

.

اگر حلزونهای سیب در آکواریومی وجود داشته باشند، در همه جای آن می چرخند و جلبک ها را پاک می کنند و از مواد زائدشان، آنفوزوئر ها تولید می شوند، که غذای ایده عالی برای نوزادان تازه از تخم خارج شده می باشد. البته تکثیر زیاد این حلزونها باعث آلودگی آب خواهد شد.

حلزون سیب برای آکواریوم

از جمله فواید این حلزون، علاقه زیاد او به خزه ها و جلبک هاست که این امر موجب می شود شیشه آکواریوم را به خوبی تمیز کند. در برخی مواقع اشتهای بیش از حد این حلزون موجب می شود که به گیاهان درون آکواریوم صدمه وارد کند که این یک نکته منفی است.

.

این حلزون ها شاید کمی غیرعادی باشند چون شش و آبشش را با هم دارند. همچنین این حلزونها برای استحکام لاک  خود به آب کمی سخت نیاز دارند که دارای کلسیم باشد.

دیدن آبزیان فروشی ما

ماهی قرمز
دلقک ماهی

 

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 965 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3