• Ad3

حلزون سیب


حلزون سیب

حلزونها از حیوانات جذاب آکواریوم ها هستند. آنها جانورانی نرم‌تن و شکم‌پا هستند که انواع مختلفی دارند.

از بزرگ‌ترین حلزون‌های آب شیرین میتوان به حلزون سیب اشاره کرد که  ساکن نواحی گرمسیری و معتدل است. حلزون سیب دارای رنگ های متنوعی است. از جمله رنگ های این حلزون می توان به قهوه ای، قهوه ای مایل به زرد، سفید، زرد و حتی آبی، بنفش، صورتی و سبز اشاره نمود. در آکواریوم های خانگی، فعالیت حلزون سیب بیشتر در طول شب انجام می گیرد و در هنگام روز به مناطق تاریک تر آکواریوم پناه میبرند.

 

اگر دو حلزون سیب در یک تانک داشته باشیم یکی نقش نر ودیگری نقش ماده ایفا می کند و این دو جنسه بودن در بین حلزونها عمومیت دارد .

اگر این حلزونها در آکواریومی وجود داشته باشند، در همه جای آن می چرخند و جلبک ها را پاک می کنند و از مواد زائدشان، آنفوزوئر ها تولید می شوند، که غذای ایده عالی برای نوزادان تازه از تخم خارج شده می باشد. از جمله فواید این حلزون، علاقه زیاد او به خزه ها و جلبک هاست که این امر موجب می شود شیشه آکواریوم را به خوبی تمیز کند. در برخی مواقع اشتهای بیش از حد این حلزون موجب می شود که به گیاهان درون آکواریوم صدمه وارد کند که این یک نکته منفی است.

این حلزون ها شاید کمی غیرعادی باشند چون شش و آبشش را با هم دارند. همچنین این حلزونها برای استحکام لاک  خود به آب کمی سخت نیاز دارند که دارای کلسیم باشد.

دیدن آبزیان فروشی ما

 

تعداد بازدید از این صفحه : 464 بازدید

کپی برداری از مقالات با ذکر منبع آن آزاد است.

  • Ad3
  • Ad3