• Ad not found

حمله ی ناگهانی سگ به افراد


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
حمله ی ناگهانی سگ به افراد

شاید برخورد کرده اید که یک سگ، داخل خانه یا کارخانه ای، بدون دلیل ناگهان به طرف شما حمله کرده است. جدا از اینکه آن سگ یک سگ گارد و نگهبان بوده است، دلایل دیگری هم برای این طور حمله ها وجود دارد:

.

گاهی سگهای جوان و توله های  بازیگوش،  ناگهان به افراد حمله ور می شوند . این حملات اکثرا خیلی جدی و خطرناک نیست، بلکه آنها به طبع غریزه  سگ سانان سعی می کنند شما را گاز بگیرند.  توصیه میشود در هنگام مواجهه با این سگهای جوان  ، فاصله تان را با آنها رعایت کنید تا کم کم به اخلاق آنها آشنا شوید .

 .

گاهی سگ از روی ترس و یا برای دفاع از قلمرو یا غذایش به افراد حمله می کند.  ورود شما بدون حضور صاحب حیوان به محلی که سگ زندگی می کند خطرناک است شما وارد قلمرو او شده اید.

حمله سگ به افراد

همچنین دست زدن به غذا ی سگ حتی اگر سگ با شما آشنا باشد این حس را به سگ می دهد که شما قصد برداشتن غذایش را دارید. سگها به شدت در این مورد حساس هستند.

.

 نزدیک شدن به لانه  سگ و یا تحریک کردن او با تماس چشمی رو در رو  سگ را به حمله وادار می کند.

خطر حمله سگ

اما گاهی حمله های ناگهانی  سگ  بدیل ترسش است . مثلا  اگر ناگهان سگ را غافلگیر کنید یا مثلا  باعث شوید که سگی که استراحت می کند یکدفعه از خواب بیدار شود،  و یا ایجاد سر و صدا و انجام حرکات ناگهانی می تواند سگ را بترساند. در این هنگام احتمال زیادی دارد که او به شما حمله کند.

حمله سگ به بچه ها

.

همچنین  سگی که بیمار است  و یا درد می کشد و حوصله ندارد ممکن است  کمتر صبور باشد و با اندکی تحریک ،   ناگهان به افراد  حمله کند .

.

سگی که خرناس های بلند می کشد و دندانش را با عقب بردن لبهایش نشان میدهد، کاملا آماده برای حملات سریع است. معمولا سگ قبل از حمله کردن به شما اخطار می دهد و در صورتیکه به آن توجه نکنید و از محدوده او دور نشوید مورد حمله قرار خواهید گرفت. در این حالت ،  زبان بدن سگ ، جدی بودن او برای حمله را نشان می دهد.

حمله سگ دندان نشان دادن

.

نکته مهم اینست که وقتی شما در چنین موقعیتی قرار گرفتید  آرام باشید و از حرکات ناگهانی،  ارتباط  چشمی مستقیم و سعی در لگد زدن به او پرهیز کنید تا او را بیشتر به حمله  تحریک نکنید. در این مواقع از فرار کردن اجتناب کنید و  به ارامی از کنارش حرکت کنید و از آن محل دور شوید تا سگ آرامش خود را بازیابد.

حمله کردن سگ

.

حال شما بعنوان کسی که سگ دارید توجه کنید که برای کم شدن خطر حمله سگ شما به غریبه ها و همچنین پرهیز از مشکلات قانونی که برای شما بوجود خواهد آمد، اول از همه سگ  تهاجمی را میان عموم و افراد نا آشنا رها نکنید یا حتی اگر سگ شما گارد است لزومی ندارد که او را نزد افراد دیگر به نمایش بگذارید یعنی نه بگذارید افراد غریبه سگ را ببینند و نه سگ آنها را، حتی اگر مطمئن هستید که روی سگتان شناخت کافی دارید نباید چنین کاری بکنید.

حمله سگ نگهبان

دوم اینکه، برخی از سگ ها به طور کلی نسبت به افراد غریبه حساس اند و دوست ندارند توسط آن ها نوازش شوند و یا محبت ببینند بنابراین اگر شما چنین سگی دارید، به طور حتم باید به آنها هشدار بدهید.

.

منبع: پرشین پت

.

مطالب مفید دیگر:

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,747 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3