• Ad not found

قبل از خرید سگ


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
قبل از خرید سگ

به روز رسانی در< 22فروردین1397>

اگر شما واقعا تصمیم به خرید سگ برای خودتان یا فرزندتان گرفته اید، قبل از خرید ابتدا این مطلب را بخوانید و بعد از خوب اندیشیدن تصمیم بگیرید.

برای خرید سگ همیشه فرصت هست پس عجولانه و بدون فکر کافی اقدام به اینکار نکنید تا به سرعت از آن خسته نشوید.

قبل از خرید سگ چند سوال از خود بپرسید:

.

آیا شما از نظر مالی قادر به پرداخت هزینه های سگ می باشید؟

تنها هزینه ،هزینه خرید سگ نیست. در واقع هزینه خرید سگ تنها هزینه اولیه ایست که باید بپردازید. حتی ممکن است شما سگی را به رایگان از کسی دریافت کنید و یا به شما کادو داده شود و یا سرپرستی یک سگ را قبول کرده باشید.

حتی در اینصورت هم  هزینه های دیگری چون واکسیناسیون،  لوازم مورد نیاز حیوان مثل درست کردن یا خرید خانه، ظرف آب و غذا، قلاده ، مخارج درمانی و حمل و نقل و غیره  نیز همچنان بالاست.  شما  باید هزینه های نگهداری سگ را چه زیاد چه کم  انجام دهید.

هزینه قیمت خرید توله سگ

.

شما چقدر وقت دارید تا به حیوان خانگی خود رسیدگی کنید؟

حیوانات می فهمند، درک می کنند و نیازمند محبت شما می باشند . اگر حیوانی خریداری کنید و هیچ توجهی به او نکنید و فقط آب و غذا به آن بدهید ظلم بزرگی به او کرده اید به ویژه سگ ها، که موجوداتی اجتماعی هستند و برای سالم مانده نیاز دارند کنار شما باشند. سگی که طرد شود زود بیمار خواهد شد و یا مشکلات روانی و رفتاری برایش پیش خواهد آمد و در نتیجه شما را از نگهداریش خسته خواهد کرد.

.

آیا در خانواده شما کسی آلرژی یا مشکل دیگری با سگ  ندارد؟

این نکته بسیار مهم هست که چنانچه اعضای دیگر خانواده هم در تماس با حیوان هستند با آمدن آن مشکلی نداشته باشند. این مشکل میتواند فرهنگی – مذهبی، مشکل سلامتی و غیره باشد.

.

محلی که قرار است سگ را نگه دارید چگونه است؟

اگر قرار است سگ را در مجتمع یا آپارتمان نگهداری  کنید حتما باید سگ خود را تربیت کنید و دقت کنید که از نژاد های کم صدا استفاده کنید تا برای همسایگان شما مزاحمتی ایجاد نشود. دقت کنید که بزرگی یا کوچکی سگ شما ربطی به تربیت و انرژی سگ ندارد.

اگرمحل نگهداری سگ در حیاط  یا باغ است  سعی کنید از نژاد هایی  که توصیه شده استفاده کنید و دقت کنید که  سگ ها در محیط  بیرون در معرض باد، گرما و سرما هستند.

.

اگرشرایط فعلی شما تغییر کند  چه بلایی سر سگ شما میاید؟

آیا سگ خود را بیرون می کنید؟  واگذار می کنید یا منتظر می شوید تا شرایط برای حیوان هم مهیا شود؟  یا عضو جدید پذیرای سگ باشد؟ سگ اسباب بازی نیست که هر موقع که لازم نداشتید او را دور بیاندازید یا رهایش کنید.

خرید سگ

.

آیا شما تجربه نگهداری حیوان خانگی را دارید؟

اگر قبلا تجربه ای  ندارید،  مهم ترین کار برای شما مطالعه در رابطه با نگهداری سگ می باشد ، نژاد های انتخابی خود را حتما مورد مطالعه قرار دهید، اخلاق و خصوصیات آنها را به دقت بررسی کنید . در مورد بهداشت، تغذیه، رفتار و آموزش آنها بیشتر مطالعه کنید.

.

اگر مدتی سگ را نگه داشتید و سگ شما  پیر یا از کار افتاده شد ؟

حالا این زمانی است که او به شما نیاز دارد. حالا چه می کنید؟ او را رها می کنید و یا به مسئولیت خود ادامه میدهید؟

خرید سگ خانگی

.

و در آخر به یاد داشته باشید که همیشه قبول سرپرستی یک سگ بی پناه و یا آسیب دیده از خرید سگ پسندیده تر است.

فروش گربه  فروش سگ خرید گربه

تعداد بازدید از این صفحه : 1,486 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3