• Ad not found

خریدگربه به عنوان همدم خانگی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
خریدگربه به عنوان همدم خانگی

گربه های معمولی یا همان شورت هیر اهلی، domestic short hair به زندگی داخل آپارتمان زیاد تمایلی ندارند. آنها بیشتر دوست دارند در حیاط باشند و از درخت و دیوار بالا بروند تا در یک جای بشته مثل داخل منزل. اگر شما مایلید گربه تان بیرون نرود و در خانه بماند باید او را سرگرم کنید. گربه شما برای این که ملول و افسرده نشود به یک همدم و رفیق نیاز دارد. اگر شما فردی عصبی هستید، گربه ای بخرید که طبیعتا آرام است، مانند گربه ایرانی ( پرشین کت )

.

گربه ها، به ویزه نژاد های مو کوتاه آن ( مثل گربه معمولی DSH ) در مقایسه با سایر حیوانات اهلی و خانگی به مراقبت های کمتری نیاز دارند.  گربه ها  دوست داشتنی، چالاک و  مستقل هستند.  اگر شما سایر جنبه های شخصیتی گربه را نیز به ویژگی های بالا بیافزایید، می توانید از گربه به عنوان بهترین و  بی دردسر ترین حیوان اهلی خانگی نگهداری کنید.

.

با این حال، گربه خانگی هم نیاز به مراقبتهایی مثل تغذیه کامل و مناسب  و رسیدگی منظم به  موها و تعویض مرتب ظرف خاک دارد .

ظرف خاک گربه

.

اگر کار یا زندگی شما به گونه ای است که مرتب جا عوض می کنید بدانید که  گربه های خارجی مانند نژاد سیامی چشم آبی بهتر از گربه هایی هستند که از تغییر محل زندگیشان نفرت دارند.

نژاد گربه سیامی

.

اگر شما قصد تکثیر حیوان خود را ندارید، بهتر است توصیه های دامپزشک مبنی بر عقیم کردن او را گوش کنید. حداقل سن برای این کار نه هفتگی است.  ولی به طور کلی، توصیه می شود واکسیناسیون در نه هفتگی و اخته شدن در شش ماهگی صورت گیرد.

خرید گربه پرشین کت

.

اگر گربه نر شما بی آنکه اخته شود به سن بلوغ برسد، خانه شما پیوسته بوی حیوان نر را متصاعد می کند که باعث جلب توجه گربه های ماده خواهد شد.  اگر گربه ماده تان را نیز عقیم نکنید، وقتی به سن شش ماهگی رسید، باید انتظار بچه گربه هایی را در خانه داشته باشید.

عقیم کردن گربه ها

.

وقتی گربه خود را عقیم کردید، مراقب تغذیه آن باشید تا بیش از حد چاق نشود. آخرین نکته این که اگر در خانه بچه کوچک دارید، بهتر است گربه ای نگاه دارید که حداقل شش ماهه باشد و بتواند در مقابل بچه ها از خود مراقبت نماید. گربه های کوچک، اگرچه دوست داشتنی و بازیگوش هستند، ولی اگر به طور نادرست با آنها برخورد شود، آسیب های جدی خواهند دید .

خرید بچه گربه پرشین

منبع: سایت گودپت

.

مطالب مرتبط:

قبول سرپرستی یک گربه مناسب

معمولترین اسامی گربه ها

اشتباهات در نگهداری گربه

آلرژی به گربه

تعداد بازدید از این صفحه : 2,453 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3