• Ad not found

خصوصیات داشهوند ها (Dachshund )


خصوصیات داشهوند ها (Dachshund )

از داشهوند ها در قدیم برای شکار خرگوش ، گورکن ، روباه و حیوانات کوچک مشابه استفاده می شده است. داشهوند ها با جثه ریزشان چالاکی زیادی دارند و خستگی ناپذیرند. آنها جسارت فوق العاده ای هم دارند و می توانند بدون خستگی به تعقیب شکار بپردازند و در تعقیب آنها از لابلای شاخ و برگ ها رد شوند و داخل سوراخها شوند.

.

نژاد داشهوند اصالتا آلمانی است. گمان می شود که این نژاد از اختلاط نژاد های پینچر ، بست هوند فرانسوی ، اسپانیل و اشنایزر های مو بلند به وجود آمده است.

شکل  خاص بدن آنها که پاهای کوتاه و بدنی کشیده دارند ( به آنها سگهای سوسیسی می گویند ) و حس بویایی بسیار خوبی که دارند باعث شده به یک جستجوگر قوی تبدیل شوند. داشهوندها می توانند به سرعت سوراخهای بزرگی  با پنچه های کوچکشان در زمین حفر کنند.

.

داشهوند ها برای نگهداری در آپارتمان مناسبند ولی متاسفانه صدای خیلی رسایی دارند. در صورتیکه طوری تربیت شوند که زیاد هاپ نکنند مشکلی ایجاد نخواهند کرد.

نگهداری داشهوند در آپارتمان

داشهوند ها در دو سایز استاندارد و کوچک ( مینیاتوری ) و در سه نوع مو کوتاه ( smooth )  ، مو بلند ( long hair ) و مو سیمی ( wire hair) یافت میشوند و در کل می تونند یک سگ آپارتمانی مناسب باشند , ریزش مو در این سگها بسیار کم بوده و فقط در نوع موبلند آنها شانه زدن منظم پیشنهاد میشود.

 از لحاظ سلامتی در مجموع سگ های سلامتی هستند اما به دلیل شکل استخوان بندی پشت آنها و پاهای کوتاه , احتمال بروز مشکلات مربوط به ستون فقرات وجود دارد.

داشهوند موکوتاه یا اسموس

به یاد داشته باشید این نژاد  سگ به تغییرات آب و هوا تا حدودی حساس است , همچنین آنها به دلیل داشتن پاهای کوتاه نمیتوانند براحتی در مناطق برفی زندگی کنند. میانگین طول عمر آنها بین ۱۲ تا ۱۵ سال میباشد

.

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 4,003 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3