• Ad not found

بیاباما،درباره ماکائو ها


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
بیاباما،درباره ماکائو ها

بروز شده در <21 اسفند 1396>


ماكائوها گونه های منحصر بفردی از پرندگان هستند که اشكال، سايز و رنگهای مختلفي دارند.

اين پرندگان در جنگلهای نقاط مختلف دنيا زندگی می كنند. ولی معمولا می توان آنها را در جنگلهای گرمسيری پرباران يا جنگلهای انبوه و در علفزارهای دارای درختان پراكنده مشاهده کرد.


 .

رنگ ماکائوها از زرد روشن تا رنگهای تیره، متفاوت است. سایز نوک آنها نیز اندازه های متفاوتی دارد و رنگ نوکشان منحصر بفرد است. نوک آنها می تواند خیلی کوتاه یا خیلی بلند و خیلی کند یا خیلی تیز باشد.

.

.

منشاء این پرندگان، مکزیکو، قاره آمریکا و جزایر کاریب است. بعضی از گونه های آن در سراسر دنیا دیده می شوند. آنها بطور معمول در آب و هوای گرم زندگی می کنند. ماکائوها پرندگان بسیار باهوشی هستند. بعضی از گونه های آن می توانند به وضوح صحبت کنند. ماکائوها با تارهای صوتی خود قادرند صداهای بلند یا صداهای خیلی ظریف ایجاد کنند و بدین وسیله با سایر پرندگان هم گونه خود ارتباط برقرار می کنند.

طوطی ماکائو زرد و آبی

OLYMPUS DIGITAL CAMERA

.

ماکائوها رژیم غذایی خاصی دارند. معمولاً از میوه ها، انواع توت ها و حشرات تغذیه می کنند. بعضی گونه های ماکائو سنگریزه و شن را به خاطر کلسیم یا برای تیز نگه داشتن نوک شان می جوند. این رژیم ظاهر حیرت انگیز آنها را فریبنده تر می کند.

.

چندین گونه از ماکائوها در معرض خطر هستند. بعضی از این گونه ها به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شوند ولی به مراقبت زیادی نیاز دارند. گاهی ماکائوها را در قفس نگهداری می کنند تا تعداد گونه  آنها به حد تعال برسد. طول عمر بعضی از آنها خیلی طولانی و طول عمر بعضی از آنها کوتاه است.

منبع: سایت exoticpetbirds

فروش سگفروش گربه

نژاد طوطی ها

ماکائو سینه زرد

ماکائو قرمز

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 763 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3