• Ad not found

۱۰ رفتار شما که سگها از آن متنفرند:


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
۱۰ رفتار شما که سگها از آن متنفرند:

بروز شده در< 29 آبان 1396>

سگها بهترین دوست بشر هستند اما گاهی ما کارهایی می کنیم که برای آنها غیرقابل تحمل است، مثل تنها گذاشتن آنها در خانه به مدت طولانی، پوشاندن لباسهای احمقانه به آنها و حتی زیاد بغل کردن آنها.


برای دانستن 10 نکته در این مورد، این مطلب را بخوانید .

.

.

By: Michelle Lanz

.

حمام کردن:

شما ممکن است حمام کردن روزانه را خیلی دوست داشته باشید، اما برای سگها این تجربه ناخوشایندی است. او نمی داند که حمام یعنی تمیز بودن. صداها و بوی حمام و آب که به صورتش می پاشد اصلاً برای او جالب نیست. اغلب سگها تا زمانی حمام را تحمل می کنند که شما آن را خیلی آرام انجام دهید و مراقب واکنش آنها به آب باشید.

اگر سگ شما خیلی از آب می ترسد شاید زمانی که کوچک بوده تجربه ناخوشایندی از آن داشته است. هنگام حمام کردن با او مدارا کرده و با او خوب رفتار کنید.

.

تنها گذاشتن آنها در خانه:

سگها با داشتن یک فرد در کنارشان احساس امنیت می کنند. بعضی از سگها وقتی مدت طولانی در خانه تنها می مانند دچار استرس، حالت عصبی  و بی حوصلگی می شوند.

اگر چه همه سگها از تنها ماندن عصبی می شوند ولی بعضی نژادها به این موضوع حساس ترند، خصوصاً نژادهای کار  مثل: لابرادور و رتریور. ممکن است وقتی به خانه برمی گردید ببینید سگتان ناراحتی ناشی از تنهایی را سر کاناپه، بالش یا سطل آشغال خالی کرده.

چگونه می توان سگ را در خانه تنها گذاشت؟

.

لباس پوشاندن:

اگر سگها می توانستند حرف بزنند، اغلب آنها می گفتند که از لباس پوشیدن خوششان نمی آید. بعضی از سگها فشرده شدن در یک لباس نامناسب را تحمل می کنند. اما لباس پوشیدن همیشه برای سگ یک مفهوم ناآشنا و ناخوشایند دارد. دیدن آن لباسهای رویایی برای آنها به معنی تحت فشار قرار گرفتن است. پوشاندن لباسهای زیبا ضرری ندارد اما به واکنش سگ توجه کنید و اگر دیدید ناراحت است لباس را در بیاورید.

.

فریاد کشیدن:

فریاد زدن بر سر سگ هیچ فایده ای ندارد. بعضی افراد بر سر سگ داد می زنند تا پارس کردن یا رفتار دیگری را ترک کند اما این کار فقط باعث ایجاد ترس در حیوان می شود. صاحب حیوان باید آرام و حامی باشد نه اینکه با عصبانیت و هیجان به رفتار سگ واکنش نشان دهد.

سگ ها عمدتاً از طریق تماس چشمی، لمسی، انرژی و لرزش های خفیف ارتباط برقرار می کنند بنابراین فریاد زدن به نظر او خشن می آید و او را می ترساند. اگر فریاد بزنید به حرف شما گوش نخواهد کرد بلکه از شما دوری می کند.

.

راه انداختن آتش بازی:

همه چهارم ژولای ( برای ما چهارشنبه سوری )  را به خاطر مهمانی ها و آتش بازی و کباب پزی دوست دارند اما این زمان می تواند برای سگ تان خطرناک باشد سگ ها (و گربه ها) نمی دانند علت این صداهای بلند چیست؟

حتی نمی دانند آتش بازی چیست. بعضی سگها آنقدر می ترسند که پشت در یا زیر تخت پنهان می شوند تا بدین وسیله از هیاهو فرار کنند. هرگز در این روز سگ تان را در خانه تنها نگذارید و با  نگه داشتن او در درون خانه و بستن پنجره ها صدا را به حداقل برسانید.

چرا سگ از صدای آتش بازی می ترسد؟

.

در آغوش گرفتن زیاد:

در آغوش گرفتن محبت آمیزترین کاری است که شما با دوستان انجام می دهید ولی آیا بهترین دوست انسانها این را دوست دارد؟ نه کاملاً. سگها واکنش های مختلفی به بغل کردن دارند، بعضی به شدت آن را پس می زنند و عده ای با آرامش آن را تحمل می کنند.

برای حیوانات در آغوش گرفتن امری ناآشناست. شما هرگز ندیده اید که سگها یکدیگر را در آغوش بگیرند. اگر آرواره اش ریلاکس است و گوشهایش رو به جلو، او دارد آغوش شما را تحمل می کند. اگر گوشهایش را به عقب خوابانده و به نظر می رسد که از شما فرار می کند زمان درآغوش گرفتن را کوتاه کنید.

بغل کردن سگ

.

تماس چشمی طولانی مدت:

هم سگهای وحشی و هم اهلی زیاد از چشمها برای برقراری ارتباط استفاده می کنند. طولانی شدن تماس چشمی از نظر سگ نشانه ی تهاجم است. وقتی با یک سگ جدید مواجه می شوید بگذارید شما را بو کرده و ورانداز کند، سپس او را نوازش کنید. اما به او خیره نشوید. بعضی سگها هنگام دیدن فرد جدید دچار عدم اطمینان نمی شوند. اما بهتر است احتیاط کنید تا دچار گاز گرفتگی نشوید.

تماس چشمی با سگ

.

رفتار کردن با سگ مانند یک بچه:

رفتار کردن با سگ طوری که انگار بچه ی انسان است بسیار برایش آزار دهنده است. شما ممکن است دوست داشته باشید او را مثل بچه بغل کنید و راه ببرید ولی او نمی تواند درک کند که چرا در ارتفاع ۳ پایی از زمین او را وارونه  در آغوش گرفته اید. سگها دوست ندارند سوار کالسکه به گردش بروند.

این کار را نکنید مگر اینکه سگتان خیلی پیر و ناتوان باشد. سگ دوست دارد پا به پای شما راه برود و اطراف را بو کند. سوار کالسکه کردن یک سگ سالم نه تنها شما را ابله جلوه می دهد بلکه او را از نیاز طبیعی اش به جستجو و بو کشیدن محروم می کند. همچنین فعالیت بدنی او را کاهش می دهد.

.

راه رفتن بدون جستجو:

انسانها دوست دارند سریع راه بروند. سگها در لحظه حال زندگی می کنند. آنها بیشتر از هر چیز دوست دارند توقف کرده و گلها یا فضولات سایر سگها را بو کنند. آنها خیلی ناراحت می شوند وقتی انسانها طی گردش به آنها این فرصت را نمی دهند. وقتی سگ با طناب بسته نشده، شامه ی تیزش او را به جاهای مختلفی می کشاند. هنگام گردش به دوست پشمالوی خود فرصت کافی برای بو کشیدن، جستجو کردن و شاد بودن بدهید.

قدم زدن با سگ

.

نداشتن یک برنامه ی روتین و ثابت:

سگها از داشتن یک برنامه ی روتین و منظم احساس شادی بیشتری می کنند. اگر کارهای عجیب می کنید، برنامه های اجتماعی نامنظم دارید یا دائم از مکانی به مکانی دیگر می روید، استرس زیادی به سگ وارد می کنید.

وقتی صاحب حیوان قواعد مشخصی را وضع می کند حیوان می داند چکار کند. ممکن است فرزند شما دیسیپلین و محدودیت را دوست نداشته باشد، اما یک ساختار ثابت باعث آرامش سگ و کاهش استرس او می شود.

.

.

همچنین بخوانید:

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 21,463 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3