• Ad not found

۷ روشی که گربه علاقه اش را به شما نشان میدهد.


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
۷ روشی که گربه علاقه اش را به شما نشان میدهد.

گربه محبوبترین حیوان خانگی در دنیاست ولی هنوز عقاید اشتباه زیادی در مورد آنها وجود دارد.


یکی از اشتباه ترین آنها اینست که این حیوان سرد و بی عاطفه است. این عقیده رایجی است در حالیکه کسانیکه گربه دارند هیچ اعتقادی به آن ندارند.

By: Paul Ciampanelli

صاحب گربه میداند که حیوان به روشهای بسیاری علاقه اش را نشان میدهد. در اینجا به هفت مورد اشاره می کنیم.

.

۱- شما را می لیسد

پوست شما کمی شور است ولی این دلیل لیس زدن گربه نیست. او شما را می لیسد به همان دلیل که خودش را می لیسد یعنی آراستن. اگرچه بدن شما پشمالو نیست ولی لیسیدن برای گربه ها معنی دیگری دارد از جمله پیوند و ارتباط نزدیک مثل رفتار مادر با بچه هایش. اگر گربه شما را می لیسد یعنی شما را جزو خانواده خود میداند.

.

۲- به شما خرخر میکند.

گربه به علل زیادی خرخر می کند اما اغلب مردم آنرا نشانه لذت، محبت و حس دوستانه می دانند. مادر و توله هایش برای ارتباط با هم خرخر می کنند. بنابراین حتی اگر علت خرخر گربه یک عامل ناخوشایند مثل گرسنگی یا استرس یا بیماری باشد باز هم نشان می دهد که او شما را فرد مهمی می داند و به شما در مورد مشکلش اطلاع میدهد. شما کسی هستید که او به کمک می طلبد.

۳- شکمش را به شما نشان می دهد.

وقتی به پشت می غلطد و شکمش را در معرض می گذارد نشانه اعتماد کامل است چون در این وضعیت آسیب پذیر است. این یعنی به شما می گوید که من آماده شکار شدن هستم ولی احساس امنیت می کنم چون تو به من صدمه نمی زنی. اما شکمش را مانند سگها نوازش نکنید چون این کار مثل سوء استفاده از اعتماد اوست و حتی ممکن است شما را گاز بگیرد.

۴- پوزه اش را به شما می مالد.

به هر نحو که باشد نشانه علاقه گربه است. این کار ممکن است با مالیدن سر یا پوزه اش انجام شود. علت اینست که گربه تعداد زیادی غده تولید کننده مواد بو دار در گونه اش دارد و با مالیدن صورتش به چیزی ، آنرا علامت دار کرده و جزو دارایی خودش می کند. با این کار شما را به عنوان یک فرد خانواده و فردی مطمئن می شناسد.

چرا گربه پوزه اش را به من می مالد؟

۵- کنار شما یا روی شما می خوابد.

ممکن است هزینه زیادی برای تهیه جای خواب مناسب برای او کرده باشید ولی او همچنان هر شب پهلوی شما می خوابد. این به خاطر گرمای بدن شما نیست! دلیل اینکارش همان دلیلی است که باعث می شود همه جا پا به پای شما بیاید. شما در نظر او مهمترین فرد هستید و می خواهد همیشه به شما نزدیک باشد.

۶- رو به  شما چشم می بندد.

به گربه خیره نشوید. گربه ها دوست ندارد کسی به آنها مستقیم نگاه کند و خیره شود، خیره شدن یکی از علائم تهاجم است. خیره شدن گربه به شما هم همین مفهوم بد را دارد. اما اگر گربه به شما به ملایمت نگاه می کند و آهسته پلک میزند این علاقه و اعتمادش را به شما می رساند. گربه می خواهد به شما نشان دهد که شما را به چشم دشمن نمی بیند. حال پاسخ صحیح شما به این رفتار چیست؟ شما هم به آرامی پلک بزنید و چشم خود را از او برگردانید. این مثل یک گفتگوی بی صدا و یک بوسه دوستانه است.

۷- شما را ماساژ می دهد.

این حرکت گربه اصطلاحا “ورز دادن” و یا “بیسکوییت درست کردن” گفته می شود و طی آن گربه بارها و بارها با پنجه هایش شما را فشار می دهد که بخاطر حالت زیبا و جالبش آزار دهنده نیست. این یک نشانه نسبتا واضح از وجود علاقه است. گربه به این دلیل اینکار را می کند چون در زمان تولگی اش ، برای تحریک جریان شیر در زمان تغذیه، مادرش را به همین صورت ماساژ میداده است. این یک رفتار غریزی و نشانه علاقه زیاد گربه به شماست.

مطالب مفید دیگر:

گربه های کمتر آلرژی زا

رفتارهای خرابکارانه در گربه ها

ده چیزی که گربه ها از آن متنفرند

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 24,659 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3