• Ad not found

۱۰ نکته زمستانی برای سگها:


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
۱۰ نکته زمستانی برای سگها:

بروز شده در< 29 آبان 1396>

دیدن سگها که در برف جست و خیز می کنند جالب است، اما هوای سرد زمستان می تواند برای آنها خطرناک یا حتی کشنده باشد.


10 نکته کاربردی را در این مورد ذکر می کنیم:

.

.

By: Michelle Lanz

.

۱-    ژاکت را فراموش نکنید:

اینکه سگها مو دارند بدین معنی نیست که پوشش آنها برای زمستان مناسب است اغلب سگها خصوصاً آنهایی که موی کوتاه دارند(مثل دوبرمن ها) و شکم هایشان نزدیک به سطح زمین است (پا کوتاه ها)، مستعد افت دمای بدن و سرمازدگی می باشند.

خوشبختانه کت ها و ژاکتهای زیادی وجود دارند که به سگ امکان می دهند مدت بیشتری بتواند در هوای سرد باشد. برای روزهای برفی از ژاکت یا کت ضد آب استفاده کنید. یک ژاکت معمولی برای پوشش در  روزهایی که احتمال خیس شدن حیوان نیست مناسب است.

http://www.bwdogcoats.com/images/doberman-coats.jpg

۲-    تا حد امکان سگ را داخل خانه نگه دارید:

این بهترین راه برای محافظت او در برابر سرمای زمستان است اگر در ساعاتی که در خانه نیستید نگران تنها بودن او در خانه هستید و او را بیرون نمی برید، سعی کنید او را در یک اتاق نگه دارید مثل حمام یا اتاق رختشویی. در مدتی که خانه نیستید، رادیو یا تلویزیون را روشن کنید تا صدای آن حیوان را آرام نگه دارد.

http://www.muttropolis.com/prodimages/alt_images/large/18401%20A1.jpg

۳-    مدت گردشهای بیرون را کوتاه کنید:

بسته به سن سگ و وضعیت سلامت او می توانید مدت گردشهای روزانه را کاهش دهید. سگهایی که مشکل ریوی دارند با تنفس هوای سرد دچار مشکل می شوند. همچنین اگر سگ پیر است و آرتریت دارد هوای سرد مفاصل را سخت و انعطاف پذیری آن را کم می کند. زمان بیرون بودن از خانه را به ۱۰ دقیقه کاهش دهید یا فقط همان قدر بیرون باشید که کارش را انجام دهد. به جای گردش طولانی از ورزشهای داخل خانه استفاده کنید، مثل راه رفتن روی تردمیل یا مسابقه طناب کشی.

http://si.wsj.net/public/resources/images/OB-WK220_0219do_J_20130219150800.jpg

۴-    مراقب شومینه باشید:

سگ دوست دارد اطراف آتش پرسه بزند و گاهی برای لذت بیشتر به آن نزدیک می شود. برای پیشگیری از سوختن موها یا ایجاد سوختگی های دردناک باید بطور دائم مراقبش باشید. حداقل یک یا ترجیحاً ۲ فوت باید از آتش فاصله داشته باشد. اگر هیتر قابل حمل استفاده می کنید کاملاً مراقب سگ باشید و چشم از او بر ندارید یا هیتر را در اتاقی بگذارید که سگ به آن دسترسی نداشته باشد.

.

۵-    مراقب سرمازدگی باشید:

گوشها، بینی، دم و پنجه های سگ در دمای کم آسیب پذیر هستند. سرمازدگی زمانی رخ می دهد که عروق تنگ می شوند تا مرکز بدن گرم بماند بنابراین جریان خون در قسمتهای انتهایی بدن کم می شود. اگر به موقع رسیدگی و درمان نشود موجب آسیب شدید می گردد. اگر به سرمازدگی حیوان مشکوک هستید فوراً او را به محل گرمی برده و در پتو بپیچانید. او را در آب گرم نگذارید و محل آسیب دیده را ماساژ ندهید چون این کارها آسیب را بدتر می کند. فوراً به دامپزشک مراجعه کنید.

http://bestpethomeremedies.com/wp-content/uploads/2013/10/Dog-Dry-Itchy-Skin.jpg

۶-    از تغذیه مناسب برای زمستان استفاده کنید:

هوای سرد به معنی تلاش بیشتر برای گرم ماندن است خصوصاً برای سگهایی که مدت زیادی را بیرون از خانه هستند. چون در ماههای سرد موتور بدن با حداکثر توان کار می کند، غذا هم باید افزایش یابد. مقدار غذا را ۵۰-۲۵ % افزایش دهید. اما اگر سگ دوست دارد بیشتر در خانه باشد چون فعالیتش کم می شود ممکن است لازم باشد مقدار غذا را هم کاهش دهید.

.

۷-    از بالشتکهای ظریف پا محافظت کنید:

پاهای سگ به سرما خیلی حساس هستند، همچنین به نمک و سایر موادی که برای جلوگیری از یخ زدگی در زمستان روی زمین و جاده ها و راه ها پاشیده می شوند. اگر سگ از چنین جاهایی عبور کرده است پس از برگشتن به خانه پاهایش را بشویید.

مواد شیمیایی می تواند برای او سمی باشد. برف را از لای انگشتانش پاک کرده و کف پا را از نظر وجود خراش، ترک و بریدگی کنترل کنید. برای آب کردن برف در محدوده ی منزل از مواد حاوی نمک استفاده نکنید، چون به پاهای سگ آسیب می رسانند. اگر سگ همکاری می کند هنگام بیرون رفتن در چنین هوایی به او کفش بپوشانید.

.

۸-    مراقب ضد یخ ها باشید:

این مواد می توانند ظاهر، بو و طعم خوشایندی برای حیوانات داشته باشند. طعم آنها شیرین است اما اگر خورده شوند کشنده هستند. طبق گزارش انجمن انسانی ایالات متحده فقط چند قاشق سوپخوری از ضد یخ خیلی سمی می تواند زندگی حیوان را به خطر اندازد. با نگه داری ضد یخ در محلی امن و خارج از دسترس از وقوع این حادثه ناراحت کننده پیشگیری کند.

http://www.dogchatforum.com/images/antifreeze.jpg

۹-    پناهگاه تهیه کنید:

اگر مجبور هستید در هوای سرد سگ را بیرون از خانه نگهدارید یک پناهگاه امن و گرم برایش تهیه کنید. مثلاً یک لانه سگ. برای تبدیل آن به مکانی راحت از پتو و بالش استفاده کنید. مطمئن شوید که سقف آن چکه نکند. اگر برف یا آب روی او بچکد سگ مستعد هیپوترمی خواهد بود.

.

۱۰-او را خشک نگه دارید:

 اگر موهای سگ چنین شود دمای بدنش به میزان قابل توجهی افت می کند. بنابراین خشک نگه داشتن او امری بسیار مهم است. اگر سگ در تماس با برف قرار گرفت او را با مقدار زیادی دستمال کاغذی خشک کنید. اگر سردش است یا می لرزد یک حوله را توسط خشک کن گرم کرده و سگ را با آن بپوشانید. مراقب باشید که حوله خیلی داغ نباشد.

http://i.kinja-img.com/gawker-media/image/upload/s--rSgnZzfE--/c_fit,fl_progressive,q_80,w_636/unyz3sgzodly6gax3j4e.jpg

.

همچنین بخوانید:

.

مواد سمی برای سگها

حقایقی در مورد سگها

چیزهایی که فقط سگها تشیخص می دهند

فروش سگ | فروش گربه

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 8,705 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3