• Ad not found

زوزه کشیدن توله تازه خریداری شده


زوزه کشیدن توله تازه خریداری شده

یكی از مشكلات اساسی كه در روز ها و شب های اول خرید توله با اون مواجه می شوید سر و صدای زیاد توله هاست.

حتما می دونید که این آزار گاهس اونقدر زیاده كه ترجیح می دهید كه هر چه زودتر از شرش خلاص بشین

ناله های پشت سر هم و بدون لحظه ای سكوت. اون هم تمام مدت شب ولتون نمیكنه همش نق می زنه و زوزه می كشه…

.

حالا با خودتون فکر می کنید من که همه چی برای این مهمون تازه وارد مهیا کردم . دیگه چشه ؟ اینهمه زوزه و ناله علتش چی می تونه باشه؟

.

خب ما می دونیم که این کاملا طبیعی هست. تعجب می کنید؟

نه. چون در محیط زندگی سگ ها در طبیعت، اونها در این سن وابسته به همدیگه هستند و مادرشون با شنیدن صداشون به سرعت خودش رو به اونها می رسونه  و در ضمن توله ها وقتی در کنار همدیگه باشند احساس امنیت می کنن وقتی از همدیگه دور بشن  دچار ترس میشن و سر و صدا می کنند تا زودتر یکی پیداشون کنه.

چکار کنیم توله کمتر سر و صدا کنه؟

حالا شما هم حتما متوجه شدید که تا وقتی پیش توله هستید اون آرومه و به محض اینکه تنهاش بگذارید سر و صداش شروع میشه. خوب پس این یک چیز کاملا غریزیه .

حالا مسئله اینه که چطور باید با این مشکل رو به رو شد. مشکلی که می تونه شما رو از نگه داشتن سگ به کلی منصرف کنه.

.

اولین نکته مربوط میشه به زمانی که باید توله سگ رو از بقیه توله ها و مادرشون جدا کرد که هم به حد کافی شیر مادرش رو خورده باشه و هم به اون حد رشد نکرده باشه که وجود بقیه توله ها براش مهم باشه و این سن ۶ هفتگی یا در واقع یک ماه و نیمی هستش.

چرا توله سگ مرتب جیغ می زنه؟

.

این نکته مهمی است چون در این زمان سگ وجود شما رو تنها تکیه گاه خودش فرض می کنه. اما همین سگ می تونه شما رو آزار بده. البته کاملا طبیعی هست که اگر توله در جای قبلیش تنها بزرگ شده باشه و مدتی قبل از مادر و خواهر برادرهاش جدا شده باشه پیش شما هم کمتر احساس تنهایی می کنه ولی به شرطی که شما هم لوسش نکنید و اجازه بدید که گاهی اوقات هم تنها در اتاق بمونه.

.

باید تا می توانید سعی کنید به تنها ماندن عادتش بدهید و این مسئله نیاز به تمرین خیلی زیادی داره و برای شروع باید براش یک باکس مخصوص خریداری کنید اون باکس می تونه بعدها تبدیل به لونه سگ بشه و در طبیعت هم سگ ها عادت به لونه سازی در زیر زمین دارند و دنبال یک مکان تاریک و امن هستند و این عادت دادن به لونه هم می تونه شما رو در یاد دادن روش های مخصوص کنترل ادرار و مدفوع کمک کنه و هم اینکه سگ رو وادار کنید که دیگه زوزه نکشه .

تنها ماندن توله سگ در خانه

این کار تدریجی خواهد بود اگه این سگ خیلی نا آرام است اون رو شب ها در باکس قرار بدهید و در کنار تخت خواب خودتون بگذارید. تا وقتی سگ وجود شما رو حس کنه آرومه . همچنین میتونید یک ساعت شماته دار که حسابی هم تیک تاک کنه رو در داخل یک حوله بپیچید و بگذارید داخل لونه اش و صدای اون ساعت سگ رو سرگرم می کنه تا کمتر جیغ بکشه.

علت سر و صدا کردن توله سگ ها

از طرفی سعی کنید بتدریج این کار رو از سر سگ بندازین و باکس رو در جایی که قصد دارید سگ اونجا باشه قرار بدهید و بهتره یک جایی باشه دنج و ساکت. هر وقت که سگ شروع کرد به زوزه کشیدن با صدای بلند و جدی بهش بگید نه تا متوجه بشه که نباید این کار رو ادامه بده و اون نباید شرطی بشه که هر وقت زوزه کشید شما می روید پیشش و نوازشش می کنید تا آرام بشه.

منبع: رشت پت

.

قبل از خرید سگ
نکاتی در مورد نگه داشتن سگ در آپارتمان
چرا سگ مدفوع می خورد؟
روش استحمام سگها

 

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,514 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3