• Ad not found

چرا سگها اشیاء را میدزدند؟


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
چرا سگها اشیاء را میدزدند؟

By Arden Moore

.

بسیاری از ما با دیدن لنگه کفش یا جورابمان در دهان توله سگمان که در حال دزدیدن آن است ، لبخند زده ایم و یا با مفقود شدن یک چیز در خانه به آنها مشکوک شده ایم اما اگر سگ شما مرتب اینکار را تکرار کند زیاد هم جالب نخواهد بود و گاهی برای او هم خطرناک خواهد بود.

.

نژادهای خاصی مثل گلدن رتریور، یورکشایر تریر و پاپیلون بیشتر این استعداد را دارند. اما مهم نیست شما چه نژاد سگی دارید، مهم اینست که شما قبل از اینکه چیز خطرناکی اتفاق بیافتد جلوی عادت شدن این رفتار او را بگیرید.

.

.

سگ شما چه میخواهد:

وقتی سگ شما چیزی را میدزدد بدلایلی میخواهد به آن مالکیت داشته باشد. شاید او میخواهد با آن بازی کند و به آن به چشم یک اسباب بازی نگاه میکند، لباس ، کفش و اسباب بازیهای بچه ها مورد علاقه سگها هستند. این سگها از جویدن، پاره کردن و کشاندن آنها به اطراف لذت میبرند. سگها نمیدانند که این کار دزدی است آنها فقط این اشیا را میخواهند بنابراین آنها را برمیدارند به همین سادگی.

.

اگر سگ شما مواد غذایی را میدزدد خوب دلیلش کاملا واضح است. حتی اگر شما فکر کنید که تغذیه ای که به او میدهید بسیار عالی است ، او احتمالا هنوز به یک میان وعده و یا حتی به غذایی مثل آنچه شما میخورید نیاز دارد. در این صورت او بدنبال برداشتن باقیمانده غذای شما روی میز (که احتمالا بوی خوبی هم دارد) است و اگر دستش برسد آن را بر میدارد.

.

 بعضی سگها اشیا را برای جلب توجه میدزدند. آنها میخواهند شما دنبالشان کنید.  این سگها دقیقا میدانند چه چیزی برای شما مهم تر است و در یک وقت مناسب که شما هم ببینید آنرا می قاپند و امیدوارند تا شما با عصبانیت دنبالشان کنید.

.

چکار کنیم:

خوب اگر شما متوجه شده اید که سگ شما اشیا را برای بازی می دزدد، خوب چیزهایی برای بازی کردن برایش فراهم کنید و تا موقعی که با آنها عادت کند اشیاء متفرقه را از دم دستش جمع کنید. مخصوصا مهم است که اشیاء کوچک را که ممکن است او ببلعد از سر راهش بردارید تا کارش به جراحی نکشد.

.

اگر او غذا میدزدد در تغذیه اش تجدید نظر کنید ضمن اینکه مواد غذایی را هم در دسترس او قرار ندهید. اگر مشکل او ادامه داشت با یک دامپزشک در مورد تغذیه اش مشورت کنید.

.

اگر احساس کردید قصد سگ شما از دزدیدن اشیا اینست که شما را بدنبال خودش بکشد،  بجای اینکه با تعقیب کردن و دویدن به دنبالش او را خوشحال تر کنید، دست از این کار بردارید . بجای آن بازی دیگری برای او ترتیب دهید و او را تشویق به آوردن اشیا کنید و هر موقع اینکار را کرد به او جایزه بدهید.

منبع: vetstreet.com

مترجم: دکتر بهادری – دامپزشک

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 4,802 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3