• Ad not found

نکاتی در مورد نگه داشتن سگ در آپارتمان


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نکاتی در مورد نگه داشتن سگ در آپارتمان

نکات کلیدی در مورد سگهایی که در آپارتمان زندگی می کنند:
.

زندگی با یک سگ در آپارتمان فوق العاده است و لازم نیست که حتماً خانه ای داشته باشید که باغچه ای در حیاط خلوت دارد.
اگر در آپارتمان زندگی می کنید و آرزو دارید سگی داشته باشید، دلیلی ندارد که نتوانید، اما قبل از از آوردن سگ باید نیازهای او را بدانید.

.

اگر مستأجر هستید اول باید از صاحب خانه اجازه بگیرید. اگر اجازه داد، مرحله بعدی انتخاب سگ مناسب با سبک زندگی شما با توجه به نداشتن باغچه در منزل است.

این اشتباه است که سگی پر انرژی و فعال انتخاب کنید. حبس کردن چنین سگی در آپارتمان غیرمنصفانه است.

حتی نژادهایی که برای آپارتمان مناسبند باید تمرین بدنی منظم داشته باشند. سگ ها دوست دارند بیرون باشند و بوهای لذتبخشی را که صاحبان شان نمی توانند برای آنها فراهم کنند استشمام کنند. نکته دیگر اینکه بیرون بردن سگ برای گردش تحت هدایت شما و با تسمه و قلاده  (on a lead) به او یاد می دهد که چه کسی رئیس است.

بیرون بردن سگ با قلاده

شما باید وقت کافی برای گردشهای زیاد داشته باشید چون برای سلامت و تناسب سگ لازم است. سایر موارد به شرح زیر است:

.

یک برنامه ورزش روزانه ترتیب بدهید.

یک برنامه ورزشی روتین لازم است و باید طوری باشد که در هر شرایطی قابل اجرا باشد حتی در هوای بد. وقتی هوا خوب نیست باید مدت گردش را کوتاهتر کنید. ولی باز هم باید روزی حداقل ۳ بار او را بیرون ببرید یا کسی را پیدا کنید که این کار را به جای شما انجام دهد.

داشتن فعالیت بدنی روتین مسأله ای اساسی است چون نه تنها سگ را خوشحال می کند بلکه به حفظ تعادل و داشتن خصوصیات دلپذیر کمک می کند.

.

اولین نکته در خرید سگ، داشتن وقت کافی برای بیرون بردن او برای مدتی طولانی است، به جای اینکه به او اجازه دهید در آپارتمان پایین و بالا بپرد. وقتی سگ خسته شد و از لحاظ روانی حال خوبی پیدا کرد او را به خانه برگردانید. این طوری آنها بدون هیجان زدگی زیاد به خانه جدید خود عادت می کنند.

پیاده روی سگ ها در بیرون منزل

اما فقط بیرون بردن منظم او کافی نیست. باید او را به جاهای جدید ببرید تا از جستجو کردن لذت ببرد. آخر هفته وقت زیادی برای گذراندن با سگ دارید و می توانید او را برای گردش طولانی به بیرون از شهر ببرید. تا زمانی که سگ را بهتر بشناسید و او به شما اطمینان کند بهتر است در مکانهای ناآشنا از تسمه (Lead) استفاده کنید.

.

مرتب پنجه های سگ را بشوئید.

وقتی سگ را به خانه بر می گردانید پنجه هایش را بشوئید حتی اگر بیرون خیس یا گل آلود نباشد چون آلودگی های مختلف به پاهای آنها می چسبد و آن را به خانه می آورند. می توانید از شامپو کودک را جلوی در ورودی بگذارید و هر وقت به خانه بر می گردید از آن استفاده کنید.

.

داشتن کیسه ی مخصوص مواد دفعی یک ضرورت است!

وقتی بیرون می روید باید تعداد زیادی از این کیسه ها داشته باشید چون تمیز نکردن مدفوع سگتان نه تنها باعث جریمه شدن می شود بلکه رفتاری دور از ادب است. شما باید به همه همسایه ها فکر کنید نه فقط آنهایی که سگ دارند. تعدادی از این کیسه ها را در کنار در و کنار هدایت گر سگ بگذارید تا فراموش نکنید با خود ببرید. پس از استفاده آنها را در سطل آشغال مخصوص سگ بیندازید یعنی باید آنها را تا خانه همراه بیاورید.

.

یک برنامه روتین برای سگ ایجاد کنید.

این کار زندگی را برای هر دوی شما آسان تر می کند. سگ ها ثبات را دوست دارند و وقتی همه چیز دائماً تغییر می کند آشفته می شوند هر روز در ساعت معنی به او غذا بدهید، ولی اگر بیشتر وقت را بیرون می گذرانید غذای اصلی اش را وقتی عصر به خانه بر می گردید به او بدهید. صبح قبل از گردش صبحگاهی کمی غذا به او بدهید. این درست نیست که به او مقدار زیادی غذا بدهی و بعد برای مدتی طولانی او را در خانه بگذارید و او نتواند بیرون برود.

نگهداشتن سگ در خانه

سگ های بالغ حداقل ۳ بار در روز نیاز به بیرون رفتن دارند، بنابراین اگر زمان کار شما طولانی است می توانید از کسی که سگ ها را به گردش می برد درخواست کمک کنید یا او را به مرکز مراقبت از سگ ببرید.

.

بیشتر شهرها از این مراکز دارند و شما می توانید یکی را در نزدیک محل سکونت خود انتخاب کنید. اما قبل از آن باید در مورد آن مرکز یا شخص بطور کامل تحقیق کنید چون می خواهید سگ و کلیدهای خانه تان را به آنها بسپارید. بهتر است از یک دوست نزدیک یا اعضای خانواده بخواهید وقتی شما نمی توانید سگ را برای گردش ببرند ولی حتماً باید فرد قابل اعتمادی باشد.

 منبع:  pets4homes

.

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 4,422 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3