• Ad not found

سگ ها مفید ترین دوستان ما


سگ ها مفید ترین دوستان ما

همانطور که بیشتر و بیشتر تحقیقات در مورد حیوانات انجام می شود ، این حقیقت آشکار می شود که حیوانات خانگی خصوصا سگ ها در زندگی اجتماعی در حفظ و بهبود سلامت جسمی و روانی ما سود آور هستند.

.

استفاده از سگ ها برای درمان بعضی بیماریهای روحی و یا تشخیص برخی بیماری های جدی مانند سرطان، چیز جدیدی نیست. همچنین ایده آموزش سگ برای راهنمایی افراد نابینا به سالهای خیلی دور برمیگردد تا آنجا که در قرن ۱۶، الیزابت بارت براونینگ در داستان خود  “شفق قطبی لی”، مینوسید “مرد کور راه می رود هر جا که سگ او را می کشد  …”.

سگ بهترین دوست انسان

حالا  می دانیم که اولین سگ راهنما  مخصوص  نابینایان در آلمان در پایان جنگ جهانی اول آموزش داده شد.

.

در اینجا به مزایای داشتن یک سگ اشاره می کنیم که ممکن است شما قبلا آگاه نبوده نباشید:

.

احساس شادی:

مطالعه ای  که در یک مجله شخصیت و روانشناسی اجتماعی  انجام شده مشخص کرده که  مالکیت یک حیوان خانگی و شادی  با هم رابطه دارند،  صاحبان حیوان خانگی به طور کلی با سطوح پایین تری از هراس و وسواس  مواجه بودند.

 

.

 

ورزش خودتان:

 هر کسی که سگ دارد می داند که این موجودات فغال نیاز به تمرین و ورزش دارند. بنابراین خواسته یا ناخواسته انسان را هم در این ورزش خود مشارکت می دهند. ورزش و فعالیت بدنی مهمترین چیزی است که ما می توانیم آن را در لیست مزایای نگهداری از سگ قرار دهیم.

.

همدم کودکان:

 نه تنها سگ ها محافظین غریزی خانه و کاشانه شما هستند بلکه تحقیقات نشان می دهد که سگ ها می توانند از سیستم ایمنی کودکان شما هم محافظت کنند و کمک به جلوگیری از آلرژی و شرایطی مانند اگزما بکنند.

.
ممکن است تعجب کنید، کودکانی که نشانه هایی از “اگزما” داشته اند نزدیک به دو سوم آنها در نوزادی بدون سگ در خانه بزرگ شدند و تنها  ۱۴٪  کودکان  آلرژیک  با سگ ها  بزرگ شده بودند.

.

مزایای نگهداری از حیوان خانگی

.

سالم ماندن قلب:

 اما مطالعات نشان داده است که سگ می تواند در زنده ماندن صاحب خود از حملات قلبی  موثر باشد. به گزارش انجمن قلب آمریکا، داشتن یک سگ  ممکن است خطر حمله قلبی  و کلسترول را نیز کاهش دهد و فشار خون و چاقی را نیز از طریق ورزش و کاهش استرس کنترل کند.

.

چگونه با نگهداری حیوان سالم بمانیم

.

معاشرت خودتان:

 سگ ها همچنین می توانند در تعامل و معاشرت شما با افراد دیگر وقتی برای پیاده روی با سگتان به پارک می روید موثر باشند . اگر شما یکبار با سگتان به پارک رفته باشید حتما دیده اید که چند نفر برای صحبت درباره حیوان دور شما جمع می شوند.

.

آنچه در بالا آمد تنها تعداد کمی از مزایای کلی نگهداری سگ است.
منبع :  سایت cesarsway

.

مطالب دیگر:

مریم
این مطلب توسط :
مریم داودی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 736 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3