• Ad3

نکاتی جالب در مورد طوطی ها


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
نکاتی جالب در مورد طوطی ها

بعضی رفتارهای جالب در مورد طوطی ها هست که با تجربه بدست میاد. در اینجا چند مورد از اینها را مینویسم

.

یکی از خصوصیات طوطی ها اینه که سالیانه یک یا دوبار پرهای بدنشون میریزه که اصطلاحا میگن تو لک رفتن.

لازمه که وقتی طوطی شما تو لک میره نکاتی رو مورد توجه قرار بدین:

وقتی طوطی تو لک میره و دوباره شروع میکنه به پر در آوردن، انرژی زیادی از دست میده و شما باید با تغذیه مناسب این انرژی رو جبران کنید. سعی کنید توی این مدت که حدود یک ماه زمان می بره استرس به طوطی وارد نکنید. جابجاش نکنین،  قفسش رو ثابت یکجا قرار بدین، طوطی رو در مجاورت هوای سرد و گرم قرار ندید ، زیاد طوطی رو از قفس بیرون نیارید و بذارید تو حال خودش باشه تا کم کم به شرایط قبلیش برگرده و از تو لک در بیاد.

تولک روفتن پرریزی طوطی ها

.

سه نژاد در بین تمام نژادهای  طوطی سانان،  هست که بجز جوجه های خودشان به جفتشان هم غذا میدن:

.

به این ترتیب بیشتر روی تخم ها میخوابن. جفتی که آزاد هست به جفتی که روی تخم خوابیده غذا میده . علاوه بر این وقتی هم که تخم ندارن برای ابراز علاقه به همدیگه غذا میدن. دوستانی که  شاه طوطی یا آرا دارن و رام هستش متوجه میشن که بعضی وقتا  طوطیشون دوست داره به بعضی افراد خانواده غذا بده و این جزو غریزه شونه.

چرا طوطی ها به هم غذا میدهند؟

— درک رابطه احساسی در وجود همه طوطیسانان وجود داره. دوستانی که طوطی داخل منزل دارند کاملا میتونند درک کنند که طوطیشون به یکی از اعضای خانواده وابستگی بیشتری داره  و ازش توقع داره که بهش ابراز علاقه کنه و اگه صاحبش بی توجهی کنه سعی میکنه به هر نحوی جلب توجه کنه تا صاحبشو سمت خودش بکشونه. طوطی ها موجودات بسیار عاطفی هستند . پس دقت کنید  که اگه مشغله کاری و زندگی اجازه توجه زیاد رو بهشون نمیده حتما یک جفت براش بخرید. پیدا کردن جفت برای طوطی ها هم کار دشواری هست ولی یادتون باشه طوطی شما نیاز به ابراز علاقه داره.

—  جویدن جزو غریزه همه طوطی سانان هست برای همین همیشه وسیله ای برای جویدن داخل قفس پرنده قرار بدین مثل اسباب بازی چوبی. این کار باعث میشه طوطی شما هم خرابکاری ببار نیاره و هم نوکش بیش از حد بلند نشه

— بعضی از کسانیکه توی خونه طوطی دارن در داخل قفس از آیینه استفاده میکنن و ادعا میکنن که طوطی شون عکس خودشو داخل آینه  دوست داره  و بازی میکنه. اما این کار بسیار اشتباهه ، چون طوطی قادر به تشخیص عکس خودش  در آینه نیست و فکر میکنه پرنده دیگه ای روبروش قرار داره و کم کم دچار وابستگی عاطفی با عکس داخل آینه میشه و اگه شما آینه رو برداید دچار افسردگی  و پرکنی میشه. پس توصیه ما به شما اینه که اصلا از آینه  برای سرگرم کردن طوطی خودتون استفاده نکنید.

.

چرا طوطی من گاز می گیره؟

کدام طوطی رام نمیشه؟

نگهداری نژادهای مختلف طوطی کنار هم

چرا طوطی من پرهاشو می کنه؟

هم_پاروت
این مطلب توسط :
هم_پاروت برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,025 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3