• Ad not found

طوطی برزیلی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
طوطی برزیلی

طوطی کوچکی با بدنی سبز و سری نارنجی، و از خانواده مرغ عشق است.

.

طوطی برزیلی را خیلی‌ها به عنوان پرنده خانگی نگه می‌دارند و رام کردن آن نسبت به دیگر طوطی ها آسان است. هوش او به سطح پرندهٔ بزرگ‌تری مانند طوطی ماکائو می‌رسد. در صورتیکه طوطی برزیلی تنها پیش صاحبش نگه داشته شود به او خو می‌گیرد بویژه هنگامی که با دست به او غذا داده شود.

.

برخلاف نامش، این پرنده بومی صحرای نامیبیا در جنوب غربی آفریقا است. طوطی برزیلی در زبان فارسی نام‌های متعددی دارد و برخی به آن طوطی کوتوله و برخی به آن طوطی عشق (love bird) می‌گویند. این پرنده به صورت جفت نگهداری شده و تمامی وقت خود را در کنار یکدیگر گذرانده و رابطه‌ای بسیار صمیمی بین نر و ماده وجود دارد و یک جفت معمولا  تا آخر عمر با یکدیگر زندگی کرده و نر و ماده برای ساعت‌های طولانی کنار یکدیگر نشسته و بال‌های یکدیگر را تمیز می کنند  ومی آرایند.


طول عمر طوطی برزیلی حدود ۱۵ تا ۲۰ سال است. پرورش دهندگانی که طوطی خود را از پرورش دهندگان ایرانی تهیه می‌کنند جوجه‌های خود را پس از استقلال از والدین به بازار عرضه می‌کنند و سن این نوع جوجه‌ها معمولا کم بوده و تعیین سن آن‌ها به راحتی امکان پذیر است.

.
از تاریخ ورود این پرنده به ایران اطلاع دقیقی در دست نیست و به نظر می‌رسد که بیش از چند دهه از ورود آن به ایران نمی‌گذرد، این پرنده در حال حاضر پرورش دهندگان زیادی در ایران دارد که اقدام به تکثیر آن کرده و از آن جوجه گرفته و جوجه را به بازار فروش عرضه می‌نمایند.

.

 

منبع:ویکی پدیا

برای خرید طوطی برزیلی اینجا را نگاه کنید.

تعداد بازدید از این صفحه : 1,800 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3