• Ad not found

کدام طوطی رام میشه؟


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
کدام طوطی رام میشه؟

در هنگام خرید طوطی دقت کنید. بعضی طوطی ها رام نیستن و از طبیعت شکار شدن و ممکنه شما رو اذیت کنن و یا به هیچ وجه با شما کنار نیان. جوری که بزودی ازشون خسته می شید. طوطی های رام خصوصیاتی دارند که باید بدونید و بعد از خریدنشون از نگهداریشون لذت ببرید.

.

بهترین  طوطی برای خرید که مطمئن باشید رام و دستی میشه،  جوجه طوطی هستش که  از زمان قبل از پر در اومدن با  سرلاک بزرگ شده و بطور دستی غذا داده شده.  طوطی هایی که دستی و با سرنگ بزرگ میشن، بطور کامل  رام  و وابسته به انسان هستند. رفتارهای خاصی دارند ، اجتماعی هستند و قدرت یادگیری زیادی دارند.

.

خرید جوجه طوطی

.

جوجه طوطی هایی که از طبیعت شکار میشن، و یا قاچاق میشن ( اکثر جوجه های موجود در بازار ایران بومی نیستن و از کشورهای دیگه قاچاق می شن) در ابتدا کاملا وحشین  ولی اگه  براشون وقت بگذارین و اعتماد شون رو جلب کنین در طی زمان رام میشن . ولی رام شدن اینها مثل جوجه سرلاکی ها نخواهد بود  و اینکار نیاز به صبر و بردباری شما داره.

خرید طوطی دستی

ممکنه در پرنده فروشی و یا دست یک نفر، طوطی  بالغی ببینید که  رام هست، این طوطی که توی خونه و دست یک نفر بوده رو بخرید چون رام باقی میمونه و اگر حرف زدن بلد باشه  بازم قدرت یادگیری بیشتری داره  و گزینه خوبی  برای خرید هست.

کدام طوطی رام و دستی میشه

.

ولی نکته مهم اینکه که  طوطی های وحشی و بالغ که در پرنده فروشی ها می بینید به احتمال بسیار زیاد رام  نمیشن و شما رو بسیار اذیت خواهند کرد  پس گزینه مناسبی برای خرید نیستند و خرید این طوطی ها به نوعی وقت تلف کردن است.  چون بجای اینکه از نگهداریش لذت ببرید باید نگران ترس پرنده از شما و گاز گرفتنش باشید که شاید هیچ وقت این رفتارا از بین نره.

خرید طوطی وحشی

.

این طوطی ها رو براحتی می تونید بشناسید. اولا توی پرنده فروشی حتما توی قفس نگهداری می شن و پرنده  فروش نمی تونه اونها رو از قفس بیرون نگه داره. دوما اصلا اجازه نمیدن بهشون حتی نزدیک بشین چه برسه به اینکه بتونین بهشون دست بزنین. مرتب عصبی و ترسیده هستن و جیغ می زنن.

.

مطالب مفید دیگه:

hem_parrotsfarm
این مطلب توسط :
hem_parrotsfarm برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 2,457 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3