• Ad not found

طوطی کانور خورشیدی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
طوطی کانور خورشیدی

یکی دیگر از نژادهای طوطی سانان کانور خورشیدی ( sun conure ) است.

.

از سر تا دم این طوطی حدود ۳۰ سانتی متر است.  سرو صدای بسیار زیادی دارد و نسبت به ککاتیل ( عروس هلندی ) و مرغ عشق ( باجگریگار ) رفتار پرخاشگری بیشتری دارد. به سختی می تواند کلماتی را یاد بگیرد ولی استعداد یادگیری حرکات نمایشی  زیادی دارد. آنها باهوش هستند و تریک های ساده را خیلی راحت یاد میگیرند و تریک های مشکل را نیز با کمی تمرین فرا خواهند گرفت.

.

.
کانور خورشیدی در بین علاقمندان پرندگان زینتی، بسیار محبوب هست. خورشیدی ها جثه بزرگی ندارند و کمی کوچکتر از دیگر انواع طوطی ها هستند. کانور های خورشیدی  پرهای رنگارنگ و درخشانی از زرد و نارنجی بر روی سر وبدن خود دارند که به همین دلیل به این نام خوانده می شوند. البته بیشتر پرهای جوجه کانور ها ، سبز است  که با بالا رفتن سن به رنگ زرد قرمزو نارنجی تغییر پیدا میکند.

مشخصات طوطی خورشیدی

.

این نژاد از طوطی ها هم مثل بقیه نژادها به توجه صاحبشان نیاز دارند . آنها تحرک بسیار زیادی دارند و  نیاز به صاحبی دارند که بتواند آنها را مشغول کرده و راهنمای رفتاری آنها باشد . در حالیکه عروس هلندی و باجریگار پرنده هایی مناسب تازه کار ها هستند ، خورشیدی ها برای مبتدی ها توصیه نمی شوند.

.

مانند همه طوطی ها، خورشیدی ها،  پرنده های اجتماعی هستند.  در اسارت،  طوطی که دستی بزرگ شده است نیاز به مقداری روابط اجتماعی از جانب شما خواهد داشت.  اگر زمان کمی برای آنها دارید،این طوطی انتخاب مناسبی برای شما نیست.

بهتر است که قفس کانور را در مرکز خانواده یعنی سالن پذیرایی قرار دهید و در قفس را باز بگذارید تا هر کس که زمانی به قفس نزدیک شد مقداری با طوطی سرگرم شود. کانور ها دوست دارند تا نوازش بشوند.

خرید طوطی خورشیدی

.

اگر خورشیدی ها را در منزل آزاد نگه می دارید توجه کنید که طوطی های کانور خورشیدی پرنده های بسیار فعالی هستند که علاقه به بازی کردن، کشف کردن منزل و جویدن دارند. شما هم باید با اسباب بازی های مختلف، آنها را به حد کافی سرگرم کنید تا منقار آنها را از جویدن دکوراسیون خانه دور نگه دارید.

خرید اسباب بازی برای طوطی خورشیدی کانور

.

مطالب مفید دیگر در همین سایت:

تعداد بازدید از این صفحه : 3,754 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3