• Ad not found

۴ نژاد از سگ های بزرگ با طول عمر طولانی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
۴ نژاد از سگ های بزرگ با طول عمر طولانی

به روز رسانی در <9 اردیبهشت 1397>

حقیقت ناخوشایند اینست که طول عمر سگهای بزرگ کمتر از سگهای کوچک است و در بعضی از نژادها طول عمر متوسط 8 – 7 سال است.


معدودی از نژادها طول عمر بیشتری دارند و حتی از سگهای کوچک هم بیشتر عمر می کنند.

.

هنگام خرید سگ نباید فقط به این توجه داشته باشید که سلامت و طول عمرش تا چه حد است، عوامل دیگری هم که روی طول عمر اثر دارند را نیز باید درنظر داشت: مانند سلامت وراثتی آن نژاد، نحوه مراقبت شما و اینکه آیا احتمال مریض یا مجروح شدن آنها وجود دارد.

.

در اینجا ۴ نژاد را که عمر متوسط تا طولانی دارند معرفی می کنیم:

.

Alaskan malamute مالاموت آلاسکایی

از نژاد سگ های قطبی بزرگ است که خاستگاه آنها آلاسکا می باشد. مالاموت آلاسکایی به تحمل زیاد، قدرت و توانایی عمومی شهرت دارد. آنها در آلاسکا اغلب برای کشیدن سورتمه و بار به کار گرفته می شوند ولی امروزه به نقاط مختلف جهان صادر می شوند.

طول عمر متوسط آنها ۱۵ سال است که بیشتر از متوسط عمر سایر نژادها (۱۲ سال) می باشد و خصوصاً در بین سگهای بزرگ عمر طولانی تری دارند.

مالاموت آلاسکایی

اما نگه داری این سگ مشکل است آنها به حد زیادی از تمرینات بدنی و رسیدگی نیاز دارند. همچنین باید مربی با تجربه، قوی و کارآمدی داشته باشند تا بتوانند آنها را کنترل کند.

.

Doberman pinscher دوبرمن

منشاء این سگ بسیار پرتحرک، آلمان است و در بسیاری کارها مورد استفاده قرار می گیرد. آنها در لیست ۱۰ نژاد باهوش سگها طبقه بندی می شوند. آنها قوی، پرتحمل و کارآمد بوده و اغلب با پلیس همکاری کرده یا به عنوان نگهبان و محافظ شخصی کار می کنند.

آنها بسیار تربیت پذیر، وفادار و مشتاق خدمتگزاری بوده و کارهای زیاد و پیچیده ای را انجام می دهند. آنها به مربی محبوب، تمرین کافی و مدیریت خوب نیاز دارند اما می توانند حیوانات خانگی خوبی باشند.

دوبرمن پینچر

متوسط عمر دوبرمن ها حدود ۱۴ سال است اما ممکن است تا نزدیک ۲۰ سالگی هم عمر کنند.

.

Greyhound گری هوند 

این نژاد بیشتر در انگلستان به عنوان حیوان خانگی نگهداری می شود. اغلب سگهای گری هوند که در حال گردش می بینید سگهای مسابقه ای هستند که دوران مسابقه دادن آنها تمام شده و به عنوان حیوان خانگی پذیرفته شده اند. این سگها قد بلند، انعطاف پذیر با پاهای قوی هستند و به داشتن سرعت زیاد مشهور هستند.

اما در حقیقت گری هوند ها نسبتاً کم تحرک هستند و فقط برای مدت خیلی کوتاه می توانند سرعت بالایی داشته باشند و بقیه روز را روی کاناپه چرت می زنند!

گری هوند ایتالیایی

نمی توان عدد مشخصی برای متوسط طول عمر این نژاد ذکر کرد چون اغلب سگهای مسابقه وارداتی بوده یا شجره نامه ندارند و بنابراین نمی توان از لحاظ آماری در مورد نژاد آنها با دقت اظهار نظر کرد. علاوه بر این، جراحات آنها هنگام مسابقه و زندگی آنها در محلی که نگهداری می شوند تأثیر منفی بر سلامت و طول عمر آنها دارد.

.

اما معمولاً سگهای گری هوند، ۱۲ سال عمر می  کنند که طولانی تر از عمر سایر سگهای بزرگ است.

.

Siberian husky سیبرین هاسکی

سیبرین هاسکی نژاد بزرگ و فعالی است و نیاز به امکانات ورزشی زیادی دارد و چندین ساعت در طول روز را باید به حرکت، راه رفتن، دویدن و بازی کردن بگذراند! نگهداری از آنها می تواند چالش برانگیز باشد چون تمایل به فرار دارند و همچنین خیلی راحت با دیگران دوست می شوند.

برای اینکه این نوع سگ را تا سن پیری سالم و متناسب نگه داریم باید بین رژیم غذایی و فعالیتش تناسب وجود داشته باشد. داشتن فعالیت کافی امری حیاتی است در غیر این صورت سگ خوب رشد نمی کند و افسرده خواهد شد.

سیبرین هاسکی

متوسط طول عمر هاسکی ها  ۱۴ – ۱۲ سال است. بسیاری از این سگها به این سن رسیده و حتی بیشتر عمر می کنند.

.

به طول عمر سگ خود کمک کنید:

صرفنظر از نژاد سگ راههایی برای افزایش طول عمر او وجود دارد. یکی از آنها تغذیه خوب و مناسب با توجه به سن اوست. دیگر اینکه او را متناسب نگه دارید و نگذارید چاق شود.

ویزیت منظم  دامپزشک و واکسیناسیون بسیار مهم است. زمانی که احساس می کنید سگ دچار مشکل است حتماً او را برای کنترل پیش دامپزشک ببرید.

.

همچنین بخوانید:

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 22,790 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3