• Ad not found

غذای های با کیفیت پرمیوم برای حیوانات


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
غذای های با کیفیت پرمیوم برای حیوانات

چرا باید غذای خشک با کیفیت به گربه و سگ داد؟

ابتدا باید اشاره کنیم که اهداف از تغذیه چیست؟ تامین انرژی برای رشد و ادامه حیات.

حیوانات خانگی با ورود به خانه عضو خانواده میشوند. و چون توانایی بیان خواسته ها ی خود را ندارند مسئولیت ما چند برابرمی شود.

با وجود اختلافات تعذیه ای انسان و حیوان ، حیواناتی مثل سگها بعلت سازگاری زیادشان با محیط و روش زندگی ما می توانند از این غذاها استفاده کند. با این وجود گاهی مواد غذایی که ما مصرف می کنیم برای آنها مضراست.

حتی گاهی با وجود تهیه غذای جداگانه برای حیواناتمان، نیازهای اصلی آنها کاملا برطرف نمی شود. از نظر علمی با مقایسه تغذیه انسان با حیوانات می توان این تفاوت تغذیه ای را مشاهده کرد.

.

هرم تغذیه ای انسان:

هرم غذایی انسان

.

هرم تغذیه ای سگ ها:

هرم غذایی سگ

.

شرکتهای تولید کننده معتبر غذای حیوانات خانگی، بر پایه تحقیقات علمی اقدام به تولید غذای خشک و مرطوب برای آنها کرده اند. سه فاکتور اصلی غذا : پروتین، کربوهیدرات و چربی می باشد.

.

شرکتهای معتبر با در نظر گرفتن تمامی این موارد با تولید غذاهای خشک پرمیوم و سوپر پرمیوم را تولید کرده اند.

گوشت به عنوان پایه اصلی غذاهای خشک برای تامین پروتئین می باشد. منشاء این گوشت می تواند گوشت گاو ،گوساله، خوک ، مرغ، اردک، بوقلمون و غیره باشد. حتی در یک سری غذاهای سوپرپرمیوم، گوشت گوزن پرورشی یا شترمرغ نیز استفاده می شود. در غذاهای خشک ارزان (اکثرا چینی  و تایلندی) برای کاهش قیمت تمام شده بجای استفاده از گوشت خالص، از فراورده های کشتارگاهی مانند امعاء و احشاء حیونات استفاده می کنند. در تولید غذای خشک برای تامین پروتئین در بعضی از غذاها از پروتین های گیاهی نیز استفاده می کنند که باید این پروتئین ها از دسته غلات نباشند.

غذای خشک سگ برای تمام سنین

.

چربی غذاهای خشک باید کنترل شده باشد چون یکی از فاکتورهای خوش خوراکی غذاهای خشک می باشد. بعضی شرکتها برای خوش خوراک بودن غذای خود، بیش از حد مجاز چربی اضافه می کنند. در صورتیکه تولید کنندگان معتبر از طعم دهنده های طبیعی و گیاهی برای خوش خوراکی استفاده می کنند مانند انواع میوه ها و عصاره کاسنی. با اینکه استفاده از این مواد قیمت خوراک را بالا می برد. انواع آنتی اکسیدان و افزودنی هایی مانند امگا ۶ نیز به غذاهای پرمیوم و سوپر پرمیوم اضافه می شود.

علاوه بر راحتی تغذیه با غذای خشک، تنوع این غذاها نیز بسیار کارامد می باشد. رده بندی های سنی غذاها، احتیاجات حیوانات، میزان فعالیت بدنی، طبقه بندی از لحاظ نژادی و خواص درمانی بعضی از غذاها

استفاده از غذهای نامرغوب می تواند باعث مشکلات گوارشی، مشکلات عضلانی و اسکلتی، مشکلات پوستی شوند.

.

تهیه و تنظیم: دکتر مسعود خداوردی زاده – بیمارستان دامپزشکی آوا

.

تغذیه سگهای خانگی
غذای سگ، خشک یا تازه
تغذیه مناسب برای گربه ها
غذاهای خشک برای حیوانات چگونه ساخته می شود؟
غذای خشک سگ اسپن

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 650 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3