• Ad not found

فنچ های راه راه


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
فنچ های راه راه

مطالبی مفید در زمینه فنچ ها:

 از جذابیت های عمده فنچ های راه راه صدای جیک جیک لطیف آنها می باشد. عده ای صدای شیرین و مطبوع جیک جیک فنچ های راه راه را بر عکس دیگر پرندگان این دسته بسیار آرامش بخش و خوش آیند توصیف کرده اند.

 

فنچ های راه راه پرندگان در بین خود، فوق العاده اجتماعی هستند، اگر چه این رفتار تنها در بین همنوعانشان مشاهده می شود. به عنوان مثال، فنچ های راه راه در حضور انسانها بسیار خجالتی هستند و دوست ندارند دست آموز باشند و یا در دست انسان ها قرار بگیرند. بعضی از دارندگان فنچ های دست آموز معتقدند این پرندگان احساس بهتری نسبت به لمس کردن و نوازش دارند. بر این اساس نمی توان فنچ های راه راه را گزینه مناسبی برای جویندگان حیوانات دست آموز خانگی بحساب آورد.

فنچ ها در محل سکونت اصلی شان (استرالیا)،  بصورت دسته های بزرگ در چمنزارهای پهناور و دشت های وسیع حرکت می کنند و حتی فنچ های محبوس در قفس نیز این طبیعت  اجتماعی خود را حفظ می کنند.

فنچ های راه راه با پیدا کردن جفت، خوشحالی و شادمانی خویش را تضمین می کنند. یک جفت فنچ راه راه در مواقع استراحت، جفتگیری، تیمار و آراستن یکدیگر، نزدیک و چسبیده به هم قرار می گیرند. اگر چه اغلب نزاع بین یک جفت فنچ بر سر جایگاه و محل سکونت در می گیرد که البته محدود به خوابیدن روی تخمها نمی شود.  برای محدود کردن  فنچ نر پرخاشجو ، یک وسیله بازی و سرگرمی برایش فراهم کنید. تاب برای تاب خوردن یکی از بهترین وسائل برای قفس فنچ ها می باشد.

 

همانطور که گفته شد، فنچ های راه راه بسیار فعال هستند و از پریدن به این سو و آن سو بسیار لذت می برند. متخصصین توصیه می کنند دارندگان این نوع فنچ بزرگترین مکان ممکن را جهت پریدن به این حیوانات اختصاص دهند. بنا بر این توصیه ها مکان زندگی برای هر کدام از آنها نباید کمتر از ۵۰ سانتی متر باشد. قفس های چوبی و فلزی ارزان قیمت پر طرفدارترین قفس ها برای نگهداری فنچ ها می باشند.

در طبیعت ، لانه این پرنده معمولا در زیر سقف ها می باشد. جهت حفظ شادابی و عدم اضطراب فنچها قفس آنها را در مکان های آرام و ساکت و کم رفت و آمد منزل  قرار دهید.

 

منبع: بهشت پرنده دات بلاگفا دات کام

 همچنین بخوانید: تولید مثل فنچ ها,تغذیه فنچ ها

 

بنین
این مطلب توسط :
بنین قربانی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 873 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3