• Ad3

قناری گلاستر


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
قناری گلاستر

یکی از زیباترین نزادهای قناری میباشد که در انگلستان در اواسط دهه 1920 تولید شده است دارای دو نوع کاکلی و بی کاکل است طول این پرنده تا 11.5سانتیمتر می رسد.در مقایسه با قناری رسمی بسیار بیشتر نسبت به تغییرات دما حساس میباشند

و در عین حال چنانچه به شکل صحیحی از آنها نگهداری شود پدر و مادرهای بسیار خوبی جهت تغذیه جوجه ها هستند.

.

هرچند که به طور کلی قتاری ها علاقه چندانی به رابطه با انسان ندارند و به اصطلاح دستی نمیشوند در میان نزاد های قناری این نزاد در رابطه با انسان بسیار مستعد تر از دیگر نزاد های قناری است .

.

قناری گلاستر در جهان علاقه مندان بسیاری دارد به طوری که نمایشگاههای بزرگی به طور اختصاصی برای نزاد  در امریکا ، انگلستان و سایر کشورها برگزار می شود. طی سالهای گذشته این نوع قناری در ایران هم خیلی طرفدار پیدا کرده به طوری که قیمت آن نسبت به سال های پیش افزایش پیدا کرده و جفت نر و ماده اوریجینال آن از ۵۰۰ تا  ۸۰۰ هزار تومان و جوجه های اوریجینال آن  ۳۰۰تا ۴۰۰ هزار تومان فروخته می شود .

.

برای خرید قناری گلاستر این نکته را در نظر داشته باشید که برخی از قناری های گلاستر وارداتی هستند و عقیم میباشند و امکان جوجه کشی از آنها وجود ندارد قیمت اینگونه گلاستر ها بسیار پایینتر است.  البته  از سال ۹۱ به دلیل مسایل مختلفی اینگونه قناری های وارداتی در بازار ایران تقریبا وجود ندارند.  هرچه گلاستر گردتر یا تخم مرغی شکل  و دارای سینه برجسته مدور باشد از قیمت بیشتری برخوردار است. در میان رنگها هم سفید و طلایی طرفداران بیشتری دارد.

.

مطالب مفید دیگری را در مورد قناری بخوانید:

تاریخچه پرورش قناری

جوجه کشی در قناری

آواز قناری

تعداد بازدید از این صفحه : 1,169 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3