• Ad not found

قوانین نگهداری سگ در اروپا و امریکا


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
قوانین نگهداری سگ در اروپا و امریکا

در هه کشورها قوانینی برای نگهداری حیوانات وضع شده است که برخی برای سلامت نگهداری حیوانات، حفظ حقوق حیوانات و یا افزایش سلامت و ایمنی انسانها میباشد.

در بسیاری از ایالتهای امریکا و در برخی از شهرهای اروپا قانونی وضع شده است که صاحب حیوان باید مدفوع سگ خود را از کوچه ها یا پارکها جمع کند. صاحبان سگها در هنگام بیرن بردن سگ ( داگ واک) به همراه خود دستکش و کیسه زباله دارند تا اگر سگ در محیط عمومی مدفوع کرد بلافاصله آنرا جمع کنند.

.

صاحبان سگهای نگهبان مثل روتوایلر، پیت بول، دوبرمن، ماستیف و ژرمن شپرد باید به سگهای خود آموزش بدهند تا به دیگران آسیب نزنند و سگهای بداخلاق را با پوزه بند  بیرون بیاورند.

.

در بعضی شهرهای امریکا  برای سگهایی که صاحب آنها ساعتها در خارج از خانه کار میکند و سگ در خانه از تنهایی شروع به پارس کردن می کند قانونی وضع شده که  اگر سگ همچنان به پارس کردن ادامه دهد سگ را به بازداشتگاه حیوانات پر سرو صدا منتقل و بعد از آموزش، سگ را به فرد دیگری واگذار میکنند.

.

در بعضی کشورها، در معابر عمومی و یا پارکها ، شما باید سگ را با قلاده و تسمه همراه خود ببرید و  تردد بدون تسمه ممنوع می باشد. این قانون عاملی است تا از ترسیدن افراد و یا برخورد سگها با اتومبیلها جلوگیری  کند.

.
با توجه به حق تیر در امریکا،  کشتن سگها توسط همسایه مجاز نیست بنابراین  سگها باید تعلیم داده شوند تا به دیگر حیوانات مزرعه حمله نکنند.

.

در بعضی کشور ها هم  قانونی وجود دارد که طبق آن  ورود سگها به برخی از مکانها مانند هتلها و رستورانها ممنوع است.

نخستین بار در سال ۱۸۰۰ ، قانونی حمایتی  وضع شد تا  سگهای کار از دشنام صاحبانشان یا افراد دیگر نجات یابند. اکنون این قانون گستردگی بیشتری یافته بصورتی که طبق این قانون در صورت بد رفتاری صاحب حیوان با سگ به صاحب طبق قانون، تذکر کتبی داده می شود و در موارد شدیدتر،  سگ از صاحبش گرفته شده و  به افرادی که حیوان را دوست داشته باشند داده می شود، جریمه نقدی و زندان هم در این قانون وضع شده است. نکته جالب  این است که در صورتی که سایر افراد هم مثل همسایه یا دامپزشک،  بعلت بی تربیتی سگ، با حیوان بدرفتاری کنند، صاحب سگ باید خسارت پرداخت کند و حتی ممکن است از نگهداری حیوان محروم شود.

.

 

منبع: pure-breeds-dogs.persianblog.ir

تعداد بازدید از این صفحه : 4,707 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3