• Ad not found

آیا لاک پشت ها حرف میزنند؟


آیا لاک پشت ها حرف میزنند؟

اولین مدارک از لاکپشت هایی که با هم حرف می زنند.

در بخش های برزیلی آمازون، دانشمندان زیست شناس که بر روی لاکپشت ها مطالعه می کنند متوجه شده اند که این لاکپشت ها از صداهای متنوعی برای ارتباط با هم و هماهنگ کردن رفتارهای اجتماعی شان استفاده می کنند. این لاکپشت های غول پیکر رودخانه های آمریکای جنوبی تا ۸۰ سانتی متر رشد می کنند.

.

حتی آنها اولین نشانه ها و شواهد دال بر مراقبت لاکپشت ها از نوزادان بدست آورده اند. بعضی از صفات جالب این لاکپشت ها، مانند گردهمایی های بزرگ در زمان لانه گزینی از مدتی پیش شناسایی شده بود اما اینکه لاکپشت ها چگونه رفتارشان را با یکدیگر هماهنگ می کنند هنوز کاملا مشخص نیست. دانشمندان روی صداهای لاکپشت ها برای  هماهنگی با هم تمرکز کرده اند .

لاکپشت های رودخانه آمازون

.

صداهایی که در طول مهاجرت در رودخانه تا سواحل لانه سازی استفاده می شوند دارای فرکانس پایینی هستند. این اصوات در آب های کم عمق و هوا بهتر منتقل میشوند و احتمالا مسافت های طولانی تری را طی می کنند و قابلیت ارتباط با سایر لاکپشت ها را می دهند.

.

بیشترین تنوع اصوات توسط ماده ها استفاده می شود و دانشمندان حدس می زنند که این اصوات ممکن است برای هماهنگی بیرون آمدن از تخم باشد.
از سوی دیگر ماده ها هم به اصوات تولید شده توسط نوزاد های تازه از تخم خارج شده جواب میدهند که احتمالا نوزادان را به سمت آب هدایت میکند. با استفاده از فرستنده های متصل شده به لاکپشت ها، زیست شناسان متوجه شدند که نوزادان در کنار یکدیگر باقی مانده و برای بیش از دو ماه به همراه ماده های بالغ مهاجرت میکنند.
در حال حاضر این لاکپشتها به خاطر استفاده بشر از گوشت و تخم شان در خطر انقراض قرار دارند.

.

لاکپشت های خانگی
تغذیه لاک پشت ها
لاکپشت گوش قرمز
لاکپشت برکه ای
حقایقی درباره خزندگان

 

محمد
این مطلب توسط :
محمد گودرزی برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 492 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3