• Ad not found

لوری و لوریکیت


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
لوری و لوریکیت

طوطی های لوریکیت ، lory و lorikeet یکی از خوش رنگترین طوطی سانان هستند.

.

لوری ها و لوریکیت ها  طوطی های کوچک تا متوسطی هستند که با زبان قلم مویی خود معروفند. آنها به کمک این  زبان از شهد گلها و میوه های نرم تغذیه می کنند.

.

آنها در تمام مناطق استرالیا ، گینه و تیمور ، در رنگهای مختلفی یافت می شوند. واژه لوری و لوریکیت ، مشابه پاروت ( parrot ) و پاراکیت ( parakeet ) است. آنهایی که دم بلند نواری دارند را لوریکیت و آنهایی که دم کوتاه و گردی دارند را لوری می نامند.

.

مشخصات طوطی لوری

.

لوری ها و لوریکیت ها یک زبان  ویژه با نوک قلم مو مانند دارند که به علت نوع تغذیه آنهاست. آنها می توانند با استفاده از این زبان خاص،  از شهد گلهای مختلف تغذیه کنند. نوک زبان آنها انگار پر از موهای ریز ( در حقیقت برآمدگی های پرز مانند) ی است که به آنها این امکان را می دهد تا  شهد و گرده  گلها  را جمع آوری کنند. بنابراین واضح است که لوری ها و لوریکیت ها در سخنگو شدن زیاد توانایی ندارند.

مشخصات طوطی لوریکیت

.

آنها شباهت رفتاری با ملنگو ها ( پاراکیت ها )  دارند. بخاطر مصرف میوه ها  مدفوع شان آبکی است . سر و صدای زیادی ندارند و  نگهداری شان بیشتر جنبه زیبایی دارد.

.

در اولین چاپ کتاب The Parrots of the World  و همچنین در کتاب  the Birds of Australia  از لوریکیت رنگین کمانی   multi-coloured rainbow lorikeet  نام برده شده است.

مشخصات و فرم خاص زبان طوطی لوری و لوریکیت

هم حالا و هم همیشه، لوری ها و لوریکیتها  از زیباترین گونه های طوطی در سراسر دنیا هستند.

.

مطالب مشابه:

تعداد بازدید از این صفحه : 1,668 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3