• Ad not found

مارهای آبی


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
مارهای آبی

مارهای آبی زیادی در دنیا وجود دارند. ماری که شما با آن ممکن است مواجه شوید بستگی به منطقه جغرافیایی که زندگی یا سفر می کنید دارد.


البته تمام مارهای آبی سمی نیستند ولی مهم است مارهای اطراف محل زندگی خود و یا جایی که قصد سفر و طبیعت گردی دارید را بشناسید.

.

باید بدانید که مار می تواند از فاصله ای به اندازه نصف طول بدنش به شما حمله کند و بنابراین لازم است این فاصله را با او رعایت کنید. توجه کنید که این فاصله برای مواجهه با مار در خشکی است و در آب این فاصله محدود تر است.

بهتر است از منطقه ای که مارها آفتاب می گیرند دوری کنید. معمولا مارها روی شاخه های درختان که روی آب پیش رفته اند آفتاب می گیرند تا در موقع لزوم خودشان را داخل آب بیندازند و فرار کنند. این مسئله برای این اهمیت دارد که وقتی شما روی رودخانه قایق سواری می کنید و از منطقه ای که شاخه های درختان تا روی رودخانه آمده اید عبور می کنید مواظب این شاخه ها باشید.

http://www.texassnakes.net/diamondback1.JPG

.

برخی مارها نیمه آبی هستند بدین معنی که معمولا کنار رودخانه ها در حالیکه نیمی از بدنشان داخل آب است  منتظر طعمه می مانند تا به محدوده شان نزدیک شود. برخی از درختان بالا می روند تا روی شاخه ها منتظر شکارشان بمانند. برخی مارهای آبی شب فعالند و برخی روزها نیز هوشیارند.

http://www.thirdeyeherp.com/spuck/ohio/2010/ncwatersnakes.jpg

.

مهمترین غذای آنها را ماهی ها و قورباغه ها تشکیل می دهند. این مارها غالبا وقتی شما نزدیک می شوید می ترسند و فرار می کنند و اگر دوست دارید گزیده شوید سعی کنید آنها را بگیرید. مارهای آبی در آبگیرها، مردابها، رودخانه ها و برکه ها زندگی می کنند.

برگرفته از سایت sensationalserpents

.

 همچنین بخوانید:

.

گروه
این مطلب توسط :
گروه ترجمه بیاباما برای سایت byabama.com ارسال شده است

تعداد بازدید از این صفحه : 1,261 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3