• Ad not found

ماهی پیرانا


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
ماهی پیرانا

پیرانا یا پیرانیا گونه ای از کاراسین ها محسوب میشود که ساکن آمریکای جنوبی اند.


این ماهی ها دارای بدنی به رنگ نقره ای و طوسی و شکمی به رنگ قرمز هستند و هنگامی که دندانهای تیز و برنده خود را نمایش می دهند بسیار تهدید آمیز به نظر می رسند.

ماهی پیرانا یکی از گونه های بسیار خطرناک و مهاجم آب شیرین است که بصورت گروهی به شکار می پردازند و به هر جنبده ای در رودخانه حمله میکنند و در عرض چند دقیقه اثری از آن به جا نمیگذارند.

البته پیرانا شامل زیرمجموعه و گونه های متعددی هست که همه آنها خطرناک نیستند.  وحشی ترین و خطرناک ترین آنها پیرانای ناتری می باشد.

از مجموع ۲۰ گونه پیرانا، فقط چند گونه آنها خطرناکند. تا بحال شکار انسان توسط آنها گزارش نشده ولی انسانها آنها را برای گوشتشان شکار می کنند.

شکار ماهی پیرانا

پیراناها یکی از مشکلات دامداران آمریکای جنوبی نیز هستند که در زمان عبور گله های دام  از رودخانه مشکل آفرینی میکنند.

دامداران محلی برای حل این مشکل، گاوی را که از همه ضعیفت و لاغرتر است را در هنگام عبور از رود، به رودخانه می اندازند و زمانی که پیراناهای قاتل به طعمه هجوم می آورند گله را از بالای رودخانه عبور میدهند. یکی از خصوصیات جالب پیراناها این است که دندانهای خود را مانند کروکدیل در طول زندگیشان جایگزین میکنند.

.

نگهداری  این ماهی بعنوان حیوان خانگی،  به یک آکواریوم بزرگ نیاز دارد. ماهی پیرانای گرسنه به هیچ چیز حتی دست شما هم رحم نمی کند و باید در نگهداری این ماهی احتیاطات لازم به عمل آید. پیرانا معمولا از ماهیان کوچکتر تغذیه می کند ولی این ماهی ها تحت شرایطی بخصوص کم غذایی ، به هر نوع حیوان دیگری که اشتباها در آب بیافتد حمله خواهند کرد.

.

نگهداری ماهی پیرانا در آکواریوم

.

همچنین بخوانید:

ماهی قرمز
حلزون سیب
دلقک ماهی

تعداد بازدید از این صفحه : 1,092 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad
  • Ad3