• Ad not found

ماهی پیرانا


ماهی پیرانا

پیرانا یا پیرانیا گونه ای از کاراسین ها محسوب میشود که ساکن آمریکای جنوبی می باشد. این ماهی ها دارای بدنی به رنگ نقره ای و طوسی و شکمی به رنگ قرمز هستند و هنگامی که دندانهای تیز و برنده خود را نمایش می دهند بسیار تهدید آمیز به نطر می رسند.

این ماهی یکی از گونه های بسیار خطرناک و مهاجم آب شیرین است که  در گروه های چندتایی به شکار می پردازند  وبه هر جنبده ای در رودخانه حمله میکنند و در عرض چند دقیقه اثری از آن به جا نمیگذارند. البته پیرانا شامل زیرمجموعه و گونه های متعددی هست که همه آنها خطرناک نیستند.  وحشی ترین و خطرناک ترین آنها پیرانای ناتری می باشد. پیراناها یکی از مشکلات دامداران آمریکای جنوبی نیز می باشند که در زمان عبور گله های دام ها از رودخانه مشکل آفرینی میکنند. دامداران  محلی برای حل این مشکل، گاوی را که از همه ضعیفت و لاغرتر است را در هنگام عبوراز رود،  به  رودخانه می اندازند  و زمانی که پیراناهای قاتل به طعمه هجوم می آورند گله را از بالای رودخانه عبورمیدهند. یکی از خصوصیات جالب پیراناها این است که دندانهای خود را مانند کروکدیل در طول زندگیشان جایگزین میکنند.

piranha fish

.

نگهداری  این ماهی در خانه به یک آکواریوم بزرگ نیاز دارد. ماهی پیرانای گرسنه به هیچ چیز حتی دست شما هم رحم نمی کند و باید در نگهداری این ماهی احتیاطات لازم به عمل آید. پیرانا معمولا از ماهیان کوچکتر تغذیه می کند ولی این ماهی ها تحت شرایطی بخصوص کم غذایی ، به هر نوع حیوان دیگری که اشتباها در آب بیافتد حمله خواهند کرد. از مجموع ۲۰ گونه پیرانا، فقط چند گونه آنها خطرناکند. تا بحال شکار انسان توسط آنها گزارش نشده ولی انسانها آنها را برای گوشتشان شکار می کنند.

.

 

تعداد بازدید از این صفحه : 836 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3
  • Ad3