• Ad3

محصولات ضد کک و کنه


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
محصولات ضد کک و کنه

کک و کنه و سایر انگلهایی که از خون حیوانات تغذیه می کنند را انگلهای خارجی بدن می گویند.


محصولات ضد انگلهای خارجی برای حیوانات به 4 گروه تقسیم بندی می شوند:
1- آئروسل ها (حالتی شبیه پیف پاف)
2- افشانه ها (شبیه اسپری های شیشه پاک کن)
3- پودر ها (که به رنگهای مختلف و به شکل پودر خشک هستند)
4- قلاده های ضد کک و کنه


برای سگ ها و گربه هایی که در محیط های باز (باغ و ویلا) که دارای باغچه و علف است و احیانا حیوانات دیگری نیز ممکن است در آن نگهداری شود، احتمال ابتلا به انواع کک و کنه وجود دارد. می توان در فصل فعالیت حشرات (بهار و تابستان و اوایل پاییز) به طور منظم از محصولات ضد انگل خارجی روی بدن حیوانات استفاده کرد.

.

کاربرد این سه نوع ضد انگلها اولی تقریبا مشابه هم است. با این تفاوت که ماندگاری آنها ممکن است با هم فرق داشته باشد. استفاده از پودرهای خشک ضد کک و کنه راحت است. باید آنرا لابلای موهای حیوان بپاشید. حشرات باید با مواد ضد انگل تماس پیدا کنند تا تحت تاثیر آن از بین بروند. به هر حال وقتی حیوان خودش را تکان می دهد ممکن است بیشتر این پودر از روی بدن به زمین بریزد.
اسپری های ضد انگل معمولا بلافاصله اثر ضد انگلی خود را ظاهر می سازند و کک و کنه به سرعت از بین می روند. اینها ممکن است از دو تا هفت روز روی بدن حیوان ماندگاری داشته باشند. پس لازم است هر از مدتی یکبار تکرار شوند.

اسپری ضد انگل سگ و گربه

.

برای خرید اسپری ضد کک و کنه کلیزه اینجا کلیک کنید.

.

قلاده های ضد کک و کنه ( اینها بیشتر دافع حشرات هستند) معمولا برای حیوانات کوچک جثه بهتر کارایی دارند. می توان موقع بیرون بردن حیوان این قلاده ها را دور گردن حیوان بسته و بعد از مراجعت حیوان به منزل آنرا باز کرد. دقت کنید که این قلاده ها را زیاد دستمالی نکنید چون مواد شیمیایی موجود در آن ممکن است از پوست شما جذب شوند. مدت کارایی این قلاده ها می تواند چند ماه باشد. این ماندگاری در روی جعبه هر محصول درج می شود.

.

از آنجایی که کنه ها روی بدن حیوان زندگی نمی کنند و فقط برای مدت کوتاهی برای خوردن خون روی بدن باقی می مانند مشخص است که ابتلا مجدد حیوان به کنه ها در اثر کنه های جدید است. پس در صورت آلودگی مجدد حیوان به کنه مطمئن باشید که محل نگهداری حیوان آلوده به نخم و نوزاد کنه هاست. و آنها برای دوره بعدی زندگی شان روی حیوان می آیند تا خونخواری کنند. بنابراین لازم است محیط زندگی حیوان هم سم پاشی شود.

.

در مورد کک ها هم این آلودگی محیط صدق می کند. غیر از اینکه ککها می توانند تمام مدت زندگی شان را روی بدن حیوان طی کنند و همانجا تخم گذاری نمایند.

افشانه های ضد انگل می توانند ماندگاری بیشتر و اثر ضد انگلی طولانی تری روی بدن داشته باشند و لذا می توان از آنها بصورت پیشگیری از آلودگی هم استفاده کرد. به این ترتیب که برای حیواناتی که کلا در محیط باز زندگی می کنند هر هفته یکبار روی بدن اسپری شود و برای حیواناتی که در خانه زندگی می کنند و هر از چند گاهی به فضای باز می روند قبل از بردن به گردش روی آنها اسپری شود.

اسپری ضد کک و کنه گربه سگ

.

به هر صورت باید در نظر داشت که استفاده بیش از حد از مواد ضد حشره صحیح نیست چون امکان جذب آن توسط پوست حیوان و یا پوست دست افراد وجود دارد. همچنین بقایای این مواد به محیط زیست صدمه می زند.

.

همچنین بخوانید:

گزش کک مشکل همراه حیوانات
سالک – لیشمانیوز
ککها و سگها

 

تعداد بازدید از این صفحه : 7,509 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3