• Ad not found

مدفوع گربه تان


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
مدفوع گربه تان

لازم نیست این عمل را هر روز یا حتی هر هفته انجام بدهید. اما چون تغییرات در مدفوع گربه میتواند علائم تغییرات مهم در سلامتی گربه شما باشد ، مهم است شما از این تغییرات آگاه باشید ، گاه گاهی ، وقتی گربه شما در ظرف خاک درحال ادرار یا مدفوع کردن است ، بروید و به مدفوع و ادرار او با دقت نگاه کنید.

.

مدفوع طبیعی گربه باید خمیری شکل و به رنگ قهوه ای تیره باشد. اگر مدفوع گربه به پشت گربه بچسپد ، این به معنای وجود مشکل در سیستم گوارش گربه ، یا تغذیه غلط گربه هست. مدفوع نباید خیلی شل یا خیلی سفت باشد. اسهال در گربه ها ممکن است دیده شود ، اما اگر بیش از دو روز ادامه پیدا کرد ، حتما گربه خود را  نزد دامپزشک ببرید و در مورد بچه گربه ها به محض دیدن آن به دامپزشک مراجعه کنید . در مورد یبوست هم همین طور است ولی در این میان اسهال خطرناک تر است چون گربه را دچار بی آبی میکند. اسهال میتواند علت های بسیار متنوع داشته باشد . از  توده های مویی داخل معده  گرفته تا انگل ، آلرژی یا تغییرات غذایی. گربه  دچار اسهال آب بدنش را زود از دست میدهد پس حتما آب تازه در دسترس او به میزان فراوان قرار بدهید .

http://www.dogforums.com/attachments/dog-health-questions/31296d1327865682-does-poop-look-healthy-delte.jpg

.

یبوست هم مانند اسهال میتواند طیف وسیعی از علت ها را داشته باشد. از جمع شدن بیش از حد توده های مویی در روده گربه گرفته تا مشکلات کلیوی. کمبود فیبر در رژیم غذایی ، دیابت ، چاقی و پروستات در گربه های نر.  اگر گربه شما در طول ۲۴ ساعت حتی یک بار هم مدفوع نکرد ، ممکن است یبوست داشته باشد. همچنین اگر گربه شما مدفوعی بسیار تیره رنگ در تکه های کوچک و خشک و شبیه پشکل گوسفند  داشته باشد ، گربه شما مبتلا به یبوست است. اگر یبوست گربه شما بیش از یکی دو روز ادامه  پیدا کرد ، حتما او را نزد دامپزشک ببرید . دامپزشک شما ممکن است با تغییرات در رژیم غذایی گربه یا با داروها اقدام به درمان او کند.

http://drsophiayin.com/images/uploads/omalley%20potty.jpg

.

تغییر رنگ مدفوع گربه نیز همیشه باید مورد توجه قرار بگبرد . اگر تغییر رنگ مدفوع گربه هم زمان با تغییر رژیم غذایی گربه بوده ، می تواند امری طبیعی تلقی شود . اما اگر تغییر رنگ ، بدون دلیل بوده باشد ، قطعا باید مورد بررسی و علت یابی قرار گیرد. بسیار مهم است که روز اول خرید گربه به مدفوع او دقت کنید تا یک اطمینان کلی از سلامت گربه خریداری شده خود داشته باشید.

.

وجود توده های مو در انتهای مدفوع گربه ، حاکی از این است که میزان بالایی مو در روده گربه باقی مانده که باید دفع گردد . در این مواقع می توانید از مالت یا غذاهای مخصوص دفع توده های مویی استفاده کنید ، یا با دامپزشک خود در این باره مشورت کنید.

.

گاهی اوقات با دقت به مدفوع گربه خود نگاه کنید . بسیاری از انگل ها از طریق مدفوع گربه دفع می شوند . وجود توده های رشته ای شکل و نازک در مدفوع گربه ، بیانگر وجود انگل و کرم در سیستم گوارشی گربه است.

منبع: persiankitten.ir

.

مطالب مرتبط:

چه موادی برای گربه ها سمی هستند

انتخاب صحیح غذای گربه

اشتباهات شما در درمان گربه های خانگی

تعداد بازدید از این صفحه : 4,348 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3
  • Ad3