• Ad not found

مراقبت و برس زدن سگ ها


بیاباما حریم حرفه ای همکاران دامپزشک را رعایت می کند و از توضیح درمان و کاربرد دارو ها در مطالب خودداری می نماید
مراقبت و برس زدن سگ ها

سگ ها فارغ از اینکه از چه نژادی باشند، به برس زدن مناسب نیاز دارند. برخلاف تصور این یک عمل لوکس نیست. سگهای مختلف، انواع پوشش خارجی متنوعی دارند، و در این میان بعضی نژادها مثل افغان هوند، پامرانین ها و نژادهای موبلند دیگر نیاز به مراقبت ویژه تری دارند.

.

نژادهای بزرگ نسبت به نژادهای کوچک،  نیاز به مراقبت شدیدتری دارند.  تیمار کردن باعث از بین بردن انگل های خارجی مثل کنه ها، شپش ، کک ها و تخم آنها  می شود.

.

ریزش موها در سگ ها، یک یا دو بار در سال اتفاق می افتد و در این زمان تیمار کردن باید به طور کامل و با دقت و روزانه صورت گیرد. مزیت دیگر این کار این است که در صورتی که سگ ها از زمان تولگی به طور منظم تیمار شوند، کار با آن ها و معاینه آنها توسط دامپزشک در آینده آسان خواهد شد.

برس زدن سگ ها

.

انواع متنوعی از برس و شانه برای سگها وجود دارد. بهترین نوع آنها، نوع محکم و سخت آن میباشد، از برس هایی با دانه های تیز که باعث زخمی شدن پوست شود استفاده نکنید.  بهتر است که یک شانه نرم  و یک یا دو شانه نسبتا  زبر داشته باشید. شانه کمک می کند تا موها و کرک های مرده برداشته شوند  و از ژولیدگی و نمدی شدن موها جلوگیری شود.

انواع برس و شانه سگ ها

اگر موها کمی به هم چسبیده باشند به وسیله شانه زدن اصلاح می شوند، اما اگر موها کاملا نمدی شده باشند چاره ای جز قیچی کردن آنها نیست.

 بهترین روش تیمار کردن  نژادهای بزرگ که پوشش خارجی زبرتری دارند، استفاده از برس های با موهای محکم و نایلونی است. در نژادهای کوچکتر که پوشش خارجی  نرمی دارند،  برس نایلونی و دندانه فلزی ریز مناسب است.

شانه زدن موی سگ ها

.

به منظور تیمار کردن، سگ را به صورت ایستاده و راحت و بدون استرس شانه کنید. کلا هر طور که راحت هست او را نگه دارید و با خشونت اینکار را انجام ندهید.  قسمت های داخلی ران و زیر شکم را با ملایمت شانه کنید. 

برس زدن سگ

.

پس از تیمار کردن، چشم ها و بینی را به وسیله  یک دستمال مرطوب تمیز کنید. همچنین داخل لاله گوش را  تمیزکنید. مراقب باشید که لازم نیست چیزی را بداخل گوش فرو کنید.

تمیز کردن گوش سگ

.

بعضی از نژادها  نیاز به پیرایش ویژه ای دارند.  نژاد کوکر اسپانیل موهای بلند بین پنجه ها نیاز به پیرایش دارند. در اکثر تریرها، نیاز به چیدن موهای زائد و اضافی در فواصل منظم است. نژادهای پودل معمولاً به طور حرفه ای و به شکل مدل کلاسیک، پیرایش می شوند. همچنین نژادهایی مثل لهاسا آپسو، تیباتان تریر که موهایشان  روی چشم هایشان می افتد، نیاز به پیرایش دارند.

.

مطالب مفید دیگر:

خرید گربه

فروش سگ

فروش گربه

تعداد بازدید از این صفحه : 2,099 بازدید

تمام مطالب منتشر شده در سایت توسط دامپزشک تایید شده اند. استفاده از مطالب با ذکر منبع مجاز است..

  • Ad3